Prima fază încinsă a meciului s-a consumat în minutul 21, când steliştii au cerut penalty după ce mingea şutată de Chiricheş a lovit braţul unui adversar. Cel mai aproape de gol a fost Tănase, a cărui „bombă” din marginea careului a lovit vinclul, cinci minute mai târziu. Steaua poate invoca ghinionul şi la faza accidentării lui Pârvulescu, care nu a mai putut continua după ce a călcat greşit (36).

Au ratat prima de 10.000 de euro

După o finalizare neinspirată a lui Chipciu (37), medieşenii puteau da lovitura, dacă Alex Munteanu nu şi-ar fi pierdut cumpătul în faţa lui Tătăruşanu (42). Repriza secundă s-a jucat după acelaşi scenariu, cu Bicfalvi (54), Rusescu (62, 70) şi Florin Costea (75) ratând alte bune oportunităţi de a deveni eroii Stelei. Pentru că n-au reuşit să câştige, roş-albaştrii îşi pot lua adio de la prima de 10.000 de euro promisă de patronul Stelei în schimbul victoriilor cu Gaz Metan, Pandurii Tg. Jiu şi Sportul Studenţesc.
 

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.