Jucator al formatiei Corvinul Hunedoara, Raul Marincau i-a cerut antrenorului Octavian Popescu sa nu joace in partida cu echipa Minerul Certej.
„Au existat unele probleme personale, printre care si aceasta, care m-au facut sa cer antrenorilor sa nu ma introduca in echipa. Am spus, intr-adevar, ca am primit un telefon, in care am fost amenintat ca tatal meu va fi dat afara din serviciu daca voi juca”, a declarat Marincau, component al selectionatei de tineret a Romaniei, care a adaugat ca nu stie cine e persoana anonima care l-a amenintat, deoarece aceasta nu si-a declinat identitatea la telefon.
Cotidianul „Hunedoreanul” noteaza ca, la sfarsitul meciului disputat sambata, la Certej, in etapa a 14-a a Diviziei C, seria a 6-a, incheiat cu scorul de 1-0 pentru formatia gazda, in vestiarul echipei hunedorene a izbucnit o bataie intre Marcel Baban si Marius Stoica.
Octavian Popescu a confirmat incidentul dintre cei doi jucatori: „A existat intr-adevar o altercatie intre ei din cauza nervilor. Totul a pornit de la un spectator care i-a reprosat dupa meci lui Stoica faptul ca nu l-a tinut cum trebuie pe Turcan la faza golului inscris de gazde. Stoica a ripostat, iar in disputa dintre cei doi a intervenit Baban, care a dat dreptate spectatorului. Acest lucru a facut ca intre cei doi jucatori sa izbucneasca o altercatie, care a degenerat in bataie”. Cei doi s-au impacat insa in drum spre Hunedoara.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.