Trișorul Arturo Vidal, inamicul public numărul 1. Toată Germania este împotriva chilianului
Fotbal Libertatea > Sport > Fotbal

De Daniel Conțescu, . Ultimul update Miercuri, 20 aprilie 2016, 16:23

Scandal în Cupa Germaniei la fotbal, după ce chilianul Arturo Vidal a simulat, obținând un penalty pentru Bayern Munchen, în semifinala de pe teren propriu cu Werder Bremen, câștigată marți seară de bavarezi cu 2-0.

Vidal a simulat la penalty-ul care a închis partida (Thomas Muller – minutul 71). Același Muller deschisese scorul, în minutul 30, din pasa lui Xabi Alonso.
0b88a320eeac8c13960f6a70670025f0-052-U202182049561xTE-U150306014707o8G-620x349@Gazzetta-Web_articolo

Vidal ar putea fi suspendat, după ce toată lumea a sărit la beregata lui. La finalul partidei, arbitrul Tobias Stieler și-a cerut scuze public celor de la Werder, admițând că a greșit. Și Pep Guardiola, spaniolul de pe banca bavarezilor, s-a scuzat față de adversari.

Cealaltă semifinală se dispută miercuri seară, între Hertha Berlin și Borussia Dortmund. Finala Cupei Germaniei va avea loc pe 21 mai.

În Columbia toată lumea știe cine este soția lui Giovanni Becali. L-au eliberat imediat dintr-o pușcărie din Bogota când au aflat cum o cheamă
Klaus Iohannis, surprins cu ALTĂ femeie la Ziua Marinei. Cine e bruneta cu care a defilat azi, de Sfântă Mărie. Unde e Carmen?!