O lovitură dură aplicată de atacantul brazilian Brandao, de la oaspeți, mijlocașului la închidere Thiago Motta, căpitan al parizienilor la acest meci, în absența lui Thiago Silva, l-a umplut de sânge pe brazilianul din naționala Italiei.

Pe camerele cu circuit închis se vede cum Brandao îl așteaptă pe Motta și îl lovește animalic, cu intenție. Apoi, Motta fuge după agresor. Video-ul a fost difuzat de către RMC Sport.

 

Pe culoarul de la vestiare, Motta a sărit apoi la bătaie, dornic să-și facă dreptate, dar a fost oprit de colegi, arată imaginile difuzate de postul Canal+.

Brandao este un fost elev al lui Mircea Lucescu la Șahtior Donețk. De asemenea, el a fost coleg la St. Etienne cu Bănel Nicoliță.

Pentru Brandao, președintele de la PSG, Al-Khelaifi, a cerut suspendare pe viață!!!

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.