MAE român a transmis că Organizația Lucrătorilor Feroviari și lucrătorii de la transportul feroviar suburban intră miercuri în grevă, pentru 24 de ore.
Astfel, pe întreg teritoriul Republicii Elene, va fi întreruptă circulația trenurilor, precum și transportul feroviar suburban.

Pe lângă ziua de grevă de miercuri, joi, în intervalele orare 05:00 – 08:00, 13:00 – 16:00 și 21:00 – 24:00, va fi întreruptă circulația trenurilor suburbane pe rutele Atena – Patra și Atena – Salonic, precum și pe segmentul care face legătura cu Aeroportul Internațional “Eleftherios Venizelos”.

Reprezentanții MAE îi sfătuiește pe români să consulte  pagina  www.mae.ro înainte de a pleca din țară. Totodată, românii care călătoresc în străinătate au la dispoziţie aplicaţia „Călătoreşte în siguranţă”, care oferă informaţii, sfaturi de călătorie şi posibilitatea de a fi alertaţi, în cazul în care apar situaţii speciale.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.