Atac armat într-o cafenea din Serbia. Cinci oameni au murit și 20 au fost răniți, după ce un bărbat a deschis focul în local, relatează Sky News. Printre decedați se numără și soția atacatorului. Atacul a avut loc în orașul Zitiste, aflat în apropiere de capitala Belgrad.

Bărbatul a intrat în local și a început să tragă cu o mitralieră, au anunțat polițiștii sârbi.  El a fost reținut ulterior, iar o anchetă a fost deschisă în acest caz.

Ministrul de interne al Serbiei a mers la locul tragediei. Oficialul a afirmat că bărbatul deținea ilegal arma și că cel mai probabil motivul atacului a fost gelozia.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.