La locul accidentului s-au deplasat trei ambulanţe, care au găsit şapte victime, dintre care şase copii şi o femeie, prezentând multiple traumatisme şi excoriaţii.

Bebeluşul de trei luni prezintă un traumatism cranian mai grav, deoarece a fost scăpat din braţe de sora lui, de 10 ani, potrivit purtătorului de cuvânt al Serviciului de Ambulanţă Judeţean (SAJ), Ciprian Păcurar, citat de timponline.ro.

Atât copiii, cât şi mama lor au fost transportaţi la Spitalul Judeţean de Urgenţă din Bistriţa, pentru mai multe investigaţii şi tratament de specialitate.

caruta rasturnata bistrita nasaudIcon photoVEZI GALERIA  FOTOPOZA 1 / 3

FOTO: Serviciul de Ambulanță Județean (SAJ) Bistrița-Năsăud

Recent, nouă turiști străini s-au răsturnat cu căruța în județul Sibiu. Vizitiul era beat!


Citește și:
Bărbat din Vaslui, grav rănit după ce căruța lui a intrat într-un cap de pod


Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.