Potrivit martorilor, băieţelul se afla pe o colină din marginea localităţii Socrujeni, comuna Gorbăneşti unde se dădea cu sania împreună cu mai mulţi copii. Din nefericire, în apropiere de locul unde copiii se jucau, se afla şi o stână a unui om din sat, iar la un moment dat, câinii l-au atacat pe copil chiar când acesta se dădea jos de pe sanie. Cei cinci câini l-au încolţit pe copilul căzut la pământ şi au început să-l muşte pe tot corpul.
Ţipetele celorlalţi copii au alertat sătenii, care au venit şi au reuşit să scoată băiatul din colţii câinilor abia după ce s-au folosit de furci şi lemne dintr-un gard. Plin de sânge şi inconştient, micuţul a fost preluat de un echipaj al Ambulanţei şi transportat de urgenţă la Spitalul de Copii, starea lui fiind foarte gravă. „Era în şoc hemoragic. A pierdut foarte mult sânge. Avea plăgi muşcate peste tot, cele mai grave fiind la cap, două şi la gamba stângă, trei. Este posibil să fi suferit şi leziuni interne”, a precizat un asistent din cadrul Serviciului Judeţean de Ambulanţă Botoşani.
 

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.