În ceea ce privește raportul leu/franc elvețian, moneda națională a câștigat teren, de la valoarea de 4,5008 lei, marți, la 4,4951 lei, miercuri.

Curs valutar BNR din 10 iunie 2020

ValutaSimbol10.06.202009.06.202005.06.202004.06.202003.06.2020
EuroEUR4.83384.83774.83934.83874.8398
Dolarul SUAUSD4.25554.29354.26954.32034.3112
Francul elvetianCHF4.49514.50084.45874.50054.4819
Lira sterlinaGBP5.42515.42535.39235.40945.4325
gramul de aurXAU235.2064235.8418234.5040237.1382238.2284
Dolarul australianAUD2.97362.96582.97922.97372.9780
Leva bulgareascaBGN2.47152.47352.47432.47402.4745
Dolarul canadianCAD3.17423.18433.16473.19523.1924
Coroana cehaCZK0.18150.18120.18170.18080.1821
Coroana danezaDKK0.64850.64890.64910.64900.6493
Lira egipteanaEGP0.26300.26510.26300.26670.2681
100 Forinti maghiari100HUF1.40621.40351.40461.39981.3998
100 Yeni japonezi100JPY3.96413.97943.90693.96423.9648
Leul moldovenescMDL0.24780.24590.24840.24770.2477
Coroana norvegianaNOK0.45860.45830.45820.45510.4555
Zlotul polonezPLN1.08281.08941.08681.08661.1018
Rubla rusescaRUB0.06180.06230.06210.06250.0631
Coroana suedezaSEK0.46260.46270.46450.46290.4640
Lira turceascaTRY0.62680.63170.63240.63840.6393
DSTXDR5.89895.92785.89935.94175.9390

Unde găsim cel mai bun curs valutar din 10 iunie 2020

Banca: EURO DOLAR
CumparareVanzareCumparareVanzare
AKCENTA4.81264.85614.23614.2769
Alpha Bank4.77204.94204.17074.3366
Banca Feroviara4.76304.91304.16854.3385
Banca Romaneasca4.78084.93084.19364.3736
Banca Transilvania4.77004.90004.17004.3700
BCR4.76104.90604.16604.3460
BRD SocGen4.75704.90704.16404.3390
CEC4.79004.87004.20004.3000
Credit Agricole4.78504.87504.21004.3000
Credit Europe4.80004.89004.20004.3200
First Bank (Piraeus)4.78004.89004.19004.3100
IdeaBank4.80104.86704.21904.2940
ING4.73684.93024.17054.3407
Intesa Sanpaolo Bank4.78084.87184.20634.2912
Libra Bank4.79504.92504.20504.3550
OTP Bank4.76004.90004.17504.3450
PatriaBank4.79054.87454.18804.3160
ProCreditBank4.77504.89104.18604.3200
UniCredit4.77004.89004.16584.3358

Sursa: banknews.ro

Citeşte şi:

Cinci străzi din New York vor fi redenumite “Black Lives Matter”

“La acest moment, nu există soluţii”, spune Raed Arafat despre reluarea slujbelor în interiorul bisericilor

Prințul Philip împlinește 99 de ani. Soțul reginei Elisabeta a Marii Britanii, aniversat în izolare, la Castelul Windsor

Adevărul despre fotbalistul român bătut de colegi chiar la el acasă după ce a fost depistat pozitiv cu COVID-19. „Sunt însă în șoc, mă sună toată lumea”
PARTENERI - GSP.RO
Adevărul despre fotbalistul român bătut de colegi chiar la el acasă după ce a fost depistat pozitiv cu COVID-19. „Sunt însă în șoc, mă sună toată lumea”
Cine a ucis-o, de fapt, pe Prințesa Diana. Secretul care zguduie Casa Regală a ieșit la iveală
PARTENERI - PLAYTECH.RO
Cine a ucis-o, de fapt, pe Prințesa Diana. Secretul care zguduie Casa Regală a ieșit la iveală
Horoscop 11 iulie 2020. Racii au motive de conflict cu partenerul de cuplu sau cu cei din familie
HOROSCOP
Horoscop 11 iulie 2020. Racii au motive de conflict cu partenerul de cuplu sau cu cei din familie
RECOMANDĂRI