Decesul lui Gilberto Hernandez, în vârstă de 26 de ani, a fost confirmat duminică de Federaţia Panameză de Fotbal (FEPAFUT) pe Twitter.

„Federaţia de Fotbal din Panama regretă moartea tristă a lui Gilberto Hernández. FEPAFUT şi întregul fotbal panamez îşi exprimă condoleanţele familiei jucătorului, dar şi apropiaţilor săi. Odihnească-se în pace!”, a precizat comunicatul.

Poliţia locală din Colón a confirmat, luni, că a arestat un „cetăţean suspectat de uciderea unui fotbalist, duminică, în provincia Colon”.

În schimbul de focuri, alte şapte persoane au fost rănite.

Fotbalist la echipa CA Independiente, Gilberto Hernandez evoluase în două meciuri pentru echipa naţională panameză.

FOTO: Profimedia

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentarii (12)
Avatar comentarii

Irinel 05.09.2023, 02:22

Condoleante!celor apropiati.

Avatar comentarii

Aura1 05.09.2023, 08:32

Ce incident stupid, condoleanțe.

Avatar comentarii

bituca 05.09.2023, 08:55

Un eveniment tragic.

Vezi toate comentariile (12)
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.