Românul a fost împuşcat în şold, miercuri, în timpul unei răfuieli între somalezi, însă doctorii au decis să nu îl opereze înainte ca nava să ajungă la ţărm. Dorel Onaca, fostul şef al Agenţiei Române de Salvare a Vieţii Omeneşti pe Mare, care a supravegheat operaţiunea de salvare din Mogadishu, în Somalia, a reuşit să discute cu Creţu. “Situaţia e acum sub control. Marinarul nostru mi-a zis că după ce se face bine va merge iar pe mare, pentru că acasă are datorii”, a spus Onaca.

Citeşte şi: Ostaticul român a fugit cu barca piraţilor somalezi

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Urmărește cel mai nou VIDEO
Comentează
Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.