Dacă în ultima vreme a existat o adevărată dezbatere legată de purtarea măștii când ieșim din casă, un bucureștean a decis că o simplă mască din material textil nu este suficientă.

Ieșit din casă să-și cumpere, cel mai probabil, ceva de-ale gurii din piață, omul nu s-a simțit în siguranță, așa că și-a acoperit întreg chipul cu o masă performantă, dotată cu filtre de aer și cu ochelari de protecție.

Echipat ca pentru un atac chimic, bărbatul și-a făcut rapid remarcată inedita prezență printre toți cei care – dotați doar cu măști de unică folosință simple -, s-au aflat, în zona Pieței Crângași din Capitală, la cumpărături.

Fotografii: Cristian Burcioiu

1Icon photoVEZI GALERIA  FOTOPOZA 1 / 3
Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.