Actul normativ prevede ca cetățenii să fie cei care hotărăsc soarta maidanezilor din localitățile lor. Oamenii vor fi întrebați dacă doresc ca maidanezii să rămână pe străzi,să fie duși în adăposturi su să fie eutanasiați dacă nu își găsesc stăpân.
Asociațiile care spun că iubesc maidanezii și care protestează de luni buni la Parlament, doresc ca aceștia să fie strânși de pe straăzi,castrați și microcipați,iar apoi să readuși de unde au fost luați,adică din nou pe stradă.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.