0-109841-condom.jpgFiecare persoană care va trece mâine prin Piaţa Universităţii în intervalul orar 11.00 -17.00 poate să plece acasă cu un prezervativ gratuit. Iniţiativa face parte din campania Crucii Roşii de marcare a Zilei Mondiale de Luptă anti SIDA.

Voluntarii au găsit o metodă ingenioasă de a atrage atenţia asupra riscului îmbolnă virii cu HIV/SIDA. Ei au hotărât să monteze în centrul oraşului un panou uriaş pe care va fi scris, cu sute de prezervative, cuvântul SIDA.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.