„Pe 16 m-am dus la DIICOT i-am zis procurorului că plec şi mi-a zis pleacă. M-au mai chemat şi pe 23 decembrie şi pe 24 am plecat la schi”, a declarat Boldea pentru Gândul, adăugând că avea plecarea programată de dinainte.
Potrivit Mediafax, procurorul care se ocupă de cazul Boldea, Sorin Cărare, neagă aceste informaţii. „”Nu am văzut interviul respectiv. Nu a existat o astfel de discuţie (n.r. – cu deputatul Mihail Boldea).”
Preşedintele Traian Băsescu anunţa astăzi că Boldea se află în Kenya, iar deputatul a spus ulterior că e în Congo. Rămne, însă, şi aici un semn de întrebare, deoarece numărul de telefon de pe care a sunat deputatul pentru a oferi interviul avea prefix de Kenya.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.