Premierul Viorica Dăncilă l-a numit vineri în funcția de vicepreședinte al ANAF pe șeful Administrației Județene a Finanțelor Teleorman, Andrei Nistor Șerban.

Alexandru Draghici este al doilea vicepreședinte al ANAF numit vineri de premier. Direcția Antifraudă va fi condusă de Ion Petruș.

Aceștia îi înlocuiesc pe cei trei oficiali ai Fiscului care au fost eliberați vineri din funcție. Deciziile au fost publicate vineri seară în Monitorul Oficial.

Schimbările vin după numirea lui Ionuţ Mişa, fostul ministru al Finanţelor, în funcţia de preşedinte al ANAF.


Citește și: Floriile în Bucureștiul medieval: Mâțișorii erau folosiți pentru vrăji și descântece

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.