Anchetatorii anticorupţie au descins şi la locuinţa şefului Agenţiei de Plăţi şi Intervenţie în Agricultură Caraş Severin, Romică Anculia, dar şi la Lugoj la sediul unei firme unde acţionar este Tudor Jurj. Investigaţia procurorilor DNA este legată de fraudarea subvenţiilor primite de la Comunitatea Europeană. Ancheta a fost începută încă din toamna anului trecut.
Iancu Simion, cunoscut şi sub denumirea de „Simi” de la Oţelu, este membru al PD din 1993. „Simi” a fost primar al comunei Glimboca în perioada 1990 -2003, iar din 2004 este primarul oraşului Oţelu Roşu.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.