Concordia Chiajna a învins o echipă bulgară
Fotbal Libertatea > Sport > Fotbal

Final de cantonament cu victorie: Concordia Chiajna a învins o echipă bulgară. Neluț Roșu, la Viitorul

De Petre Dobrescu, . Ultimul update Joi, 26 ianuarie 2017, 15:31

Final de cantonament cu victorie: Concordia Chiajna a învins o echipă bulgară, miercuri, 1-0 cu Vereya Stara Zagora (prima ligă).

Concordia a încheiat seria amicalelor din Turcia cu o victorie în fața locului 9 din prima ligă bulgară, FC Vereya Stara Zagora, grație reușitei lui Marius Pena din minutul 81.

Prima repriză a fost săracă în ocazii de poartă. Bulgarii au atins bara cu un șut din unghi, în vreme ce ilfovenii lui Dan Alexa au ajuns bine în fața porții, dar Cristescu, folosit de Alexa vârf împins, a trimis o torpilă din 16 metri pe deasupra barei.

Albu a avut două oportunități de gol în partea a doua a jocului, însă a ratat de fiecare dată, chiar dacă s-a plasat bine la întâlnirea cu mingea.

Pena putea majora scorul chiar în ultimul minut de joc. Ciobanu a depăsit în viteză trei adversari, a centrat perfect în fața porții, însă Pena a fost blocat în ultimul moment de portarul bulgarilor.

Concordia Chiajna a învins o echipă bulgară. Ilfovenii revin joi în țară

Dan Alexa a folosit următoarea formulă: Bălgrădean-Dobrosavlevici, Melinte, Bucurică, Bărboianu – Albu, R. Costin, Serediuc, Herea (35 Pena), Munteanu-Cristescu. În partea a doua a amicalului, au mai evoluat: Asanache, Feussi, Grădinaru, Ciobanu, Marin, Fota și Răsdan.

Concordia Chiajna își încheie stagiul de pregătire din Antalya joi. Delegația echipei ilfovene va ateriza pe aeroportul Otopeni la ora 17: 15.

Pe de altă parte, Neluț Roșu va juca la Viitorul. Inițial, Roșu ar fi trebuit să ajungă la Viitorul din vară, atunci când îi expira contractul cu ilfovenii.Gică Hagi a plătit însă 50.000 de euro ca să îl aibă la dispoziție încă de acum, după ce l-a cedat pe Răzvan Marin în Belgia.

Citiți și Concordia Chiajna a terminat nedecis cu rușii de la Kuban Krasnodar și a învins o echipă din Kazahstan

Gina Pistol i-a ruinat cariera unei vedete în doar 7 luni de relație: „Ce face cu ea? E mai mare ca el! Îi mănâncă toți banii”
Câți bani câștigă Gabi Firea. Este incredibil! Suma uriașă pe care o ia în fiecare lună