Raul Rusescu a revenit sub comanda lui Costel Gâlcă după ce, după meciul cu Oțelul din aprilie, a fost diagnosticat cu fractură de os zigomatic și operat, fiind șanse ca el să poate chiar evolua în ultimele etape de campionat.

Raul Rusescu este gata de treabă după ce a fost nevoit să se opereze ca urmare a accidentării suferite în timpul partidei cu Oțelul după ce s-a lovit cap în cap cu jucătorul gazdelor, Miron, în minutul 89. Perioada de recuperare a fost de aproape o lună și atacantul a revenit la pregătiri, antrenorul Costel Gâlcă fiind convins că va putea să-l folosească în ultimele partide din acest sezon. ”Rusescu a început antrenamentele. Sper să poată juca. Titlul nu este pierdut”, a spus tehnicianul roș-albaștrilor.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.