Patru dintre cei cinci fotbaliști români de la Karabukspor au fost dați afară
Fotbal Libertatea > Sport > Fotbal

Torje și Tănase au marcat pentru Karabukspor, în Cupa Turciei. Și Șumudică merge în ”16”-imi. Keșeru a transformat o lovitură de departajare

De Petre Dobrescu, . Ultimul update Joi, 26 octombrie 2017, 23:38

Torje și Tănase au marcat pentru Karabukspor, în Cupa Turciei. Și Kayseri, echipa lui Marius Șumudică, merge în ”16”-imile competiției.

Karabuk a învins pe Keciorengucu, scor 3-1. Gabi Torje a deschis scorul în minutul 29, iar Cristi Tănase a făcut 3-0 pe tabelă (min. 64).

Torje a fost înlocuit de Paul Papp (65), iar ”Dodel” – de Gicu Grozav (60).

Într-o altă partidă, Kayseri, echipa lui Marius Șumudică, a bătut cu 2-1 la Yesil Bursa. Românii lui Șumi au fost menajați. Tiago Lopes a fost integralist, Boldrin a ieșit în min. 55.

Keșeru a transformat o lovitură de departajare, în Ludogoreț – Beroe, 1-1 după 90 de minute și prelungiri. Cleo a înscris primul penalty. Campioana Bulgarie s-a calificat în ”sferturi”.

În Belgia, runda a 12-a, Anvers – Standard Liege 0-0. Echipa lui Loți Boloni a întâlnit formația lui Răzvan Marin, integralist. Clasamentul, AICI.

Citiți și Torje l-a învins pe Șumudică. Ex-dinamovistul a marcat în derby-ul românesc din Turcia | VIDEO

Elena Ceauşescu a vizitat Facultatea de Chimie, iar liftul NU mergea. Etajele Universităţii erau URIAȘE... ce-a urmat pare ireal, dar e cât se poate de adevărat