Patru dintre cei cinci fotbaliști români de la Karabukspor au fost dați afară
Fotbal Libertatea > Sport > Fotbal

Torje l-a învins pe Șumudică. Ex-dinamovistul a marcat în derby-ul românesc din Turcia | VIDEO

De Petre Dobrescu, . Ultimul update Sâmbătă, 14 octombrie 2017, 16:57

Torje l-a învins pe Șumudică. Ex-dinamovistul a marcat în derby-ul românesc din Turcia. În etapa a 8-a a campionatului Turciei a fost derby românesc.

Echipele cu cei mai mulți români din „Șuper Lig” s-au duelat, iar meciul s- încheiat cu o surpriză. Karabukspor a învins-o pe Kayserispor cu scorul de 1-0.

Torje l-a învins pe Șumudică. Ex-dinamovistul a marcat în derby-ul românesc din Turcia. Șase români au fost implicați

Karabukspor a avut în primul unsprezece patru români: Papp, Cristi Tănase, Gicu Grozav și Gabi Torje. Ex-dinamovistul a marcat unicul gol al partidei, în minutul 77, cu un șut din careu.

Cristi Tănase a fost schimbat, în minutul 64, cu Ibanez, iar Gicu Grozav a fost înlocuit, în minutul 74, cu I. Depe.

La Kayserispor, Marius Șumudică a folosit un singur român, pe portarul Silviu Lung junior. În timp ce Săpunaru a rămas tot meciul pe banca de rezervă. Șumudică spune recent că „Săpun” suferă că n-a mai fost convocat la națională.

Karabukspor ocupă locul 13, cu 8 puncte, în timp ce Kayserispor e pe poziția a treia, cu 14 puncte, dar patru echipe o pot depăși.

Horoscop 4 august 2020. Peștii sunt inspirați și fac schimbări în casă, ca să devină mai confortabili