În schimb, leul s-a apreciat în raport cu dolarul american. Astfel, dolarul american a scăzut de la 4,0606 lei, marți la 4,0550 lei, miercuri.

În ceea ce privește raportul leu/franc elvețian, moneda națională a pierdut teren, de la valoarea de 4,4844 lei, marți, la 4,4897 lei, miercuri.

Curs valutar BNR de azi, 19 august

ValutaSimbol19.08.202018.08.202017.08.202014.08.202013.08.2020
EuroEUR4.83904.83494.83444.83584.8344
Dolarul SUAUSD4.05504.06064.07904.10204.0836
Francul elvetianCHF4.48974.48444.49574.49864.4894
Lira sterlinaGBP5.36535.34835.34605.36035.3431
gramul de aurXAU259.1928262.0191255.8044256.1622253.5118
Dolarul australianAUD2.94602.93642.93202.92932.9265
Leva bulgareascaBGN2.47422.47202.47182.47252.4718
Dolarul canadianCAD3.08383.08573.08463.09543.0866
Coroana cehaCZK0.18530.18500.18520.18520.1851
Coroana danezaDKK0.64990.64930.64920.64940.6492
Lira egipteanaEGP0.25420.25460.25590.25750.2563
100 Forinti maghiari100HUF1.38381.38131.38831.39661.4015
100 Yeni japonezi100JPY3.84753.84493.83533.84313.8238
Leul moldovenescMDL0.24350.24350.24450.24440.2471
Coroana norvegianaNOK0.45860.45990.45990.45850.4592
Zlotul polonezPLN1.10181.10101.10261.09941.0990
Rubla rusescaRUB0.05530.05550.05560.05590.0556
Coroana suedezaSEK0.46930.46800.46960.47010.4707
Lira turceascaTRY0.54970.55010.55190.55610.5563
DSTXDR5.74975.74915.75965.77775.7606

Unde se găsește cel mai bun curs valutar din 19 august 2020

Jurnalistă din redacția Emiliei Șercan către Digi 24, Realitatea și RTV: „Sunteți niște slugi ale politicienilor”
Recomandări
Jurnalistă din redacția Emiliei Șercan către Digi 24, Realitatea și RTV: „Sunteți niște slugi ale politicienilor”
Banca: EURO DOLAR
CumparareVanzareCumparareVanzare
AKCENTA4.81884.86234.03564.0745
Alpha Bank4.78204.90203.97094.1403
Banca Feroviara4.76804.91803.96754.1375
Banca Romaneasca4.78804.93803.99214.1721
Banca Transilvania4.77004.90003.97004.1600
BCR4.76904.91403.96704.1470
BRD SocGen4.76204.91203.96804.1350
CEC4.80004.88004.00004.1000
Credit Agricole4.79004.88004.01004.1000
Credit Europe4.80004.88003.99004.1100
First Bank (Piraeus)4.78004.89004.00004.1100
IdeaBank4.80204.86804.01004.0900
ING4.74404.93763.97394.1361
Intesa Sanpaolo Bank4.78834.87934.00804.0908
Libra Bank4.80004.93004.00004.1500
OTP Bank4.77004.91003.96504.1350
PatriaBank4.79554.87953.98704.1150
ProCreditBank4.78104.89753.98704.1170
Raiffeisen Bank4.77744.90193.98154.1215
UniCredit4.78004.90003.97274.1348

Sursa: banknews.ro

FOTO: EPA

Urmărește-ne pe Google News
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.

Despărțire șoc în lumea mondenă din România. „Dacă-l cunoșteam cu adevărat, nu făceam copilul! Fugeam în munți! Nu m-a găsit la gunoi!”
GSP.RO
Despărțire șoc în lumea mondenă din România. „Dacă-l cunoșteam cu adevărat, nu făceam copilul! Fugeam în munți! Nu m-a găsit la gunoi!”
ȘOC! Arma care poate distruge Rusia într-o singură zi. Este cea mai mare teamă a lui Putin în război
Playtech.ro
ȘOC! Arma care poate distruge Rusia într-o singură zi. Este cea mai mare teamă a lui Putin în război
Nu ne vizităm, nu mâncâm împreună, nici măcar prieteni nu suntem... Toată lumea credea că Stela Popescu și Alexandru Arșinel erau apropiați, dar ce-a spus actrița înainte să moară i-a lăsat mască pe toți
Viva.ro
Nu ne vizităm, nu mâncâm împreună, nici măcar prieteni nu suntem... Toată lumea credea că Stela Popescu și Alexandru Arșinel erau apropiați, dar ce-a spus actrița înainte să moară i-a lăsat mască pe toți
"Acum se va juca printre stele". Sfârşit tragic pentru o fetiţă de 2 ani. Copila a murit în spital, după un presupus atac al unui tânăr britanic
Observatornews.ro
"Acum se va juca printre stele". Sfârşit tragic pentru o fetiţă de 2 ani. Copila a murit în spital, după un presupus atac al unui tânăr britanic
Diana Şoşoacă nu a fost lăsată să vorbească la mitingul AUR. Senatoarea a strigat după jandarmi să o apere VIDEO
Știrileprotv.ro
Diana Şoşoacă nu a fost lăsată să vorbească la mitingul AUR. Senatoarea a strigat după jandarmi să o apere VIDEO
Un cuplu a cumpărat o casă fară s-o viziteze înainte și a găsit în baie o ușă secretă. Bărbatul a trăit un șoc, ce se afla în camera ascunsă
FANATIK.RO
Un cuplu a cumpărat o casă fară s-o viziteze înainte și a găsit în baie o ușă secretă. Bărbatul a trăit un șoc, ce se afla în camera ascunsă
Un mexican a ajuns pentru prima oară în Voluntari. Ce impresii a trimis la el acasă: ”Poate oamenii nu înţeleg”
Orangesport.ro
Un mexican a ajuns pentru prima oară în Voluntari. Ce impresii a trimis la el acasă: ”Poate oamenii nu înţeleg”
Horoscop 2 octombrie 2022. Scorpionii ar fi bine să vorbească mai puțin, să stea departe de situațiile tulburi și să nu-i denigreze pe cei din jur
HOROSCOP
Horoscop 2 octombrie 2022. Scorpionii ar fi bine să vorbească mai puțin, să stea departe de situațiile tulburi și să nu-i denigreze pe cei din jur
Sănătatea, încotro? Săptămânile Tranziției Alimentare Carrefour îți fac cunoștință cu numeroase produse sănătoase
PUBLICITATE
Sănătatea, încotro? Săptămânile Tranziției Alimentare Carrefour îți fac cunoștință cu numeroase produse sănătoase