Un fost cadru militar a decis să-și ia viața, aruncându-se de la etajul 2 al blocului în care locuia, în cartierul Vidin din municipiul Brăila, a anunțat obiectivbr.ro.

Bărbatul avea în jur de 59 de ani și apropiații au spus că a activat în Armată, dar într-un alt județ. După ce s-a pensionat, s-a stabilit în municipiul Brăila.

Era în depresie din pricina problemelor medicale

Bărbatul suferea de diabet, iar recent fusese operat la un picior. Problemele de sănătate i-au cauzat o depresie severă.

Soția sa se afla în casă în momentul tragediei, însă n-ar fi auzit nimic. Câteva minute mai târziu, polițiștii i-au bătut la ușă și i-au spus că soțul său tocmai își pusese capăt zilelor!

Trupul neînsuflețit al fostului militar a fost transportat la morgă. În cauză a fost întocmit dosar penal pentru ucidere din culpă.

Vineri dimineață, în gara din Alba Iulia, un alt militar, cadru activ, a murit electrocutat.


VIDEO ȘOCANT – SECRETELE „COLECTIV”: Minciunile care au dus la viermi pe rănile pacienților din România. „În niciun raport medical al arșilor transferați în străinătate nu au fost consemnate analizele legate de bacteriile nosocomiale depistate!”

Despre norvegieni, de la români. Cum trăiesc, cum își educă copiii, cât beau, ce mănâncă. Și ce putem învăța noi înșine de la românii care conviețuiesc cu ei

Antena discută cu ANAF să răscumpere turnul confiscat după condamnarea lui Voiculescu!

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Comentează
Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.