MENIU CAUTĂ

De ce a fost huiduită Simona Halep la Miami! Ce a spus Simo și cu cât a fost amendată / VIDEO

Simonei Halep nu i-a mers jocul, ba, mai mult, a avut mari probleme la umărul drept și la gât.

S-a enervat, iar în setul 3, la scorul de 2-1 pentru Dodin, după o eroare neforțată, a izbit violent cu racheta de pământ, primind un „Code Violation” din partea arbitrei de scaun.

ACTUALIZARE 23 martie. Pentru acest gest, arbitrul de scaun i-a dat un avertisment, iar sportiva noastră va fi penalizată cu 2.500 de dolari. ”A fost o reacţie de moment şi cred că mi-a prins bine. Am fost foarte tensionată astăzi, se întâmplă să ai şi astfel de zile.Racheta s-a dus, i-am dat-o unui copil de mingi”, a declarat, după meci, Simona Halep despre acest episod din meciul cu Oceane Dodin.

———————————————————————————————————-

Gestul româncei a fost taxat de suporterii americani, românca fiind huiduită preț de câteva secunde de spectatorii din tribunele Arenei Centrale de la Miami.

Halep va evolua în turul al treilea cu poloneza Agnieszka Radwanska, locul 32 WTA şi cap de serie numărul 30, care a trecut, cu 6-3, 7-6 (4), de belgianca Alison Van Uytvanck, locul 51 WTA, într-o oră şi 49 de minute. Scorul întâlnirilor directe Halep – Radwanska este de 5-5.

Citiți și LIVE TEXT Simona Halep – Agnieszka Radwanska, în turul 3 la Miami. Cele două au mai jucat de zece ori…

Citește mai multe despre Simona Halep și miami pe Libertatea.