Un meci din care va lipsi atacantul Ciprian Marica. Venit în această iarnă la Steaua, Marica s-a accidentat pe 7 martie, culmea, tot într-o dispută cu Dinamo! După ce a fost la vraciul Marijana Kovacevici, vârful de atac în vârstă de 30 de ani a revenit pe gazon la meciul cu Pandurii, de la Drobeta Turnu Severin, din 30 martie, încheiat cu victoria roș-albaștrilor, scor 1-0. Atunci, Marica a intrat în minutul 46, dar a cerut schimbarea 19 minute mai târziu.

Acum, fotbalistul a intrat în programul normal de pregătire impus de antrenorul Stelei, Laurențiu Reghecampf, dar nu va fi forțat în partida derby de duminică, împotriva lui Dinamo.

”Marica a reintrat în programul normal de pregătire, dar nu va evolua cu Dinamo. În schimb, va reintra sigur cu Astra (n.r. – 16 aprilie, la Giurgiu). Este un jucător foarte bun și ambițios. Vrea din tot sufletul sa ajute echipa, iar echipa are nevoie de ajutorul său”, a dezvăluit, vineri, pentru Libertatea, președintele de onoare al echipei Steaua, Viorel Păunescu.

 

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.