Nimic de zis, copiii sau unii dintre ei sunt violenți. Sunt agresivi verbal. Dar de ce să nu recunoaștem faptul că până la școală, copilul are părinți. Și mă refer aici la cei care au părinții în țară. Nu cumva cea mai mare vină o au părinții? De ce să aruncăm vina doar pe instituția școlară, când copilul petrece doar cele câteva ore în școală, iar restul timpului e acasă? La asta trebuie să ne gândim în primul rând .
Astea sunt doar vorbe pentru public în realitate În școală nu se face nimic ...copilul meu e zi de zi agresat în clasă de câțiva copii răi ,am vorbit cu dirigintele ... am vorbit cu directoarea CA DE CE NU SE APARA.(pachetelu furat din ghiozdan).fetita mea ca mai cuminte......nu se face nimic până nu iesi cu parul nu se face nimic...și cred că asta o să fie ultima soluție
Exista o solutie foarte simpla: la 3 abateri consecutive, amenda trimisa direct parintilor, caci ei sunt responsabili de educatia de acasa a odraslei (cei 7 ani de acasa), daca odrasla face boacane ei ar trebui sa fie inplicati in redresarea comportamentului
Planul Național de combatere a violenței școlare, în dezbatere publică. Ce măsuri sunt prevăzute pentru școli
« Înapoi la articol
Aura1 30.03.2024, 10:45
Așa trebuie, făcute preventiv și aplicate aceste măsuri, copiii sunt foarte violenți..
Araucana 30.03.2024, 12:10
Nimic de zis, copiii sau unii dintre ei sunt violenți. Sunt agresivi verbal. Dar de ce să nu recunoaștem faptul că până la școală, copilul are părinți. Și mă refer aici la cei care au părinții în țară. Nu cumva cea mai mare vină o au părinții? De ce să aruncăm vina doar pe instituția școlară, când copilul petrece doar cele câteva ore în școală, iar restul timpului e acasă? La asta trebuie să ne gândim în primul rând .
Marica13 30.03.2024, 13:28
Astea sunt doar vorbe pentru public în realitate În școală nu se face nimic ...copilul meu e zi de zi agresat în clasă de câțiva copii răi ,am vorbit cu dirigintele ... am vorbit cu directoarea CA DE CE NU SE APARA.(pachetelu furat din ghiozdan).fetita mea ca mai cuminte......nu se face nimic până nu iesi cu parul nu se face nimic...și cred că asta o să fie ultima soluție
iamnotgoingtotalk 30.03.2024, 16:13
Exista o solutie foarte simpla: la 3 abateri consecutive, amenda trimisa direct parintilor, caci ei sunt responsabili de educatia de acasa a odraslei (cei 7 ani de acasa), daca odrasla face boacane ei ar trebui sa fie inplicati in redresarea comportamentului
Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.