Turiştii s-au mulţumit cu puţin peste 20 de grade în termometre şi au vânat fiecare rază de soare, încercând să mai “ciupească” un pic de bronz înainte de sosirea toamnei. În mare nu s-au prea aventurat mulţi, pentru că apa s-a răcit considerabil. Majoritatea celor prezenţi acum pe Litoral sunt familişti şi ne-au mărturisit că au ales această perioadă pentru concediu deoarece este mai puţină agitaţie în staţiuni.

Începe «Vacanţa la ţară»

Miercuri începe programul “Vacanţa la ţară”, destinat celor care vor să se bucure de un concediu ieftin în zonele rurale. Un sejur de 6 zile la o pensiune de două margarete va costa 150 de lei/persoană, iar unul la 3 sau 4 margarete va ajunge la 200 de lei/ persoană. Vacanţele pot fi achiziţionate în Alba, Argeş, Braşov, Cluj, Caraş-Severin, Constanţa, Covasna, Gorj, Harghita, Maramureş, Mehedinţi, Neamţ, Prahova, Sibiu, Suceava, Vâlcea şi Vrancea.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.