Toți neaveniții au ajuns în parlamentul României. Ar trebui să existe criterii clare pentru a putea candida,cel puțin o diplomă de studii superioare la una din primele 10 universități din România sau 1000 la nivel mondial !!!
Ce este àsta mà ? Senator ! Pài cred cà ,in vecii-vecilor nu ne mai facem bine. Asta ,are 8 clase si la fàcut partidul senator. Noi santem o natiune de d...i,daca alegem, sau santem asa de prosti ca trimitem in fauna de la senat un gugustiuc ca àsta.
De parcă ar fi primul ! Bucureștenii l-au ales la greu pe nea Vanghelie, care cu greu era capabil să conjuge un verb. Aleșii , în mare majoritate, au abuzat la maxim de fabricile de diplome și de plagiat. Nu zic ca ar trebuii să fie obligatorie asocierea statutului de ales cu cea de școlarizare, există și exemple în celălalt sens, când e tobă de carte, dar incapabil să înțeleagă lucruri mărunte. Ce e deranjant e ca vor lua totuși decizii în necunostinta de cauză, doar bazate pe ordinul venit de sus. Îl vedeți voi pe băiatul ăsta citind 200 de pagini dintr-un raport, înainte să fie luată o decizie legislativă? Nu prea cred. Dar faptul ca e un recidivist în condusul fără permis și membru în comisia de transport și infrastructură, asta este mult mai grav. Cum ar zice șefa lui anglofona, he dont give a ***, de ce se întâmplă pe drumuri. Noapte bună, România!
De parcă ar fi primul ! Bucureștenii l-au ales la greu pe nea Vanghelie, care cu greu era capabil să conjuge un verb. Aleșii , în mare majoritate, au abuzat la maxim de fabricile de diplome și de plagiat. Nu zic ca ar trebuii să fie obligatorie asocierea statutului de ales cu cea de școlarizare, există și exemple în celălalt sens, când e tobă de carte, dar incapabil să înțeleagă lucruri mărunte. Ce e deranjant e ca vor lua totuși decizii în necunostinta de cauză, doar bazate pe ordinul venit de sus. Îl vedeți voi pe băiatul ăsta citind 200 de pagini dintr-un raport, înainte să fie luată o decizie legislativă? Nu prea cred. Dar faptul ca e un recidivist în condusul fără permis și membru în comisia de transport și infrastructură, asta este mult mai grav. Cum ar zice șefa lui anglofona, he dont give a ***, de ce se întâmplă pe drumuri. Noapte bună, România!
Măcar Vanghelie avea şcoala vieţii şi nu-şi măsluia CV-ul. Pe când ăştia de acum vor să parcă ceva ce nu sunt... iar ăla de i-a scris CV-ul probabil intenţionat i-a scris ce i-a scris acolo, nu o fi fost plătit cum trebuie. Şi domnul parlamentar nici măcar nu a fost în stare să-şi dea seama că a fost luat la mişto.
Să citească un raport? Eu nu-l cred în stare nici să citească titlul unui proiect de lege!
Din pacate, democratia e despre aritmetica simpla: cel care are voturi mai multe câștigă. Problema nu e ca un specimen din asta candidează, ci ca votanții lui fie sunt inconștienți, fie au cel mult nivelul lui de educație.
Multiplicati-l pe asta cu nu mărul de voturi pe care le-a obținut și aveți o imagine a nivelului de educație în România. Dacă faceți acelasi raționament pentru Georgescu (cu titlul de doctor și care emite niște aberații demne de tratament psihiatric), atunci veți avea o imagine și mai completa.
Cum bine spunea cineva mai sus,
Noapte buna, România!
Asta a nimerit senator pe listele Partidului Ortodox al Tinerilor POT cand era in drum spre piata , a văzut coada și a întrebat “ ce se da?”… l-au pus pe listă ca trebuia completată de ipochimena medievală legionara care și a băgat în parlament și fratele și bărbatul . Așa se întâmplă când votează analfabeții funcționali , aleg după chipul și asemănarea lor.
Astia sunt oamenii cu care Calin Georgescu vrea sa schimbe clasa politica? Cica astia vor fi incoruptili si integri. Ma tem ca, in cativa ani, o sa-i regrete lumea pe actualii.
Hai să vedem: teoretic nu-i bine când voteaza toţi analfabeţii, însă cand mă uit peste ocean şi-l vad pe Krasnov că vrea să elimine de la vot anumiţi oameni, mă gandesc că nici aşa nu-i bine, să nu-i laşi să voteze numai pentru simplul fapt că-s săraci cu duhul.
În acelaşi timp, problema cu votul se trage de la incompetenţii care ne conduc, pentru că pe listă ajung toti puşcariabilii, în loc să votam individual, nu o lista de candidati ai partidului. În felul ăsta vor să-şi bage penalii ȋn funcţii.
Senatorul POT Paul-Ciprian Pintea a scris în CV că urmează cursurile unui site de matrimoniale
« Înapoi la articol
Johnny_76 01.04.2025, 20:50
Toți neaveniții au ajuns în parlamentul României. Ar trebui să existe criterii clare pentru a putea candida,cel puțin o diplomă de studii superioare la una din primele 10 universități din România sau 1000 la nivel mondial !!!
jonradu 01.04.2025, 21:10
Ce este àsta mà ? Senator ! Pài cred cà ,in vecii-vecilor nu ne mai facem bine. Asta ,are 8 clase si la fàcut partidul senator. Noi santem o natiune de d...i,daca alegem, sau santem asa de prosti ca trimitem in fauna de la senat un gugustiuc ca àsta.
Lauruco 01.04.2025, 23:04
De parcă ar fi primul ! Bucureștenii l-au ales la greu pe nea Vanghelie, care cu greu era capabil să conjuge un verb. Aleșii , în mare majoritate, au abuzat la maxim de fabricile de diplome și de plagiat. Nu zic ca ar trebuii să fie obligatorie asocierea statutului de ales cu cea de școlarizare, există și exemple în celălalt sens, când e tobă de carte, dar incapabil să înțeleagă lucruri mărunte. Ce e deranjant e ca vor lua totuși decizii în necunostinta de cauză, doar bazate pe ordinul venit de sus. Îl vedeți voi pe băiatul ăsta citind 200 de pagini dintr-un raport, înainte să fie luată o decizie legislativă? Nu prea cred. Dar faptul ca e un recidivist în condusul fără permis și membru în comisia de transport și infrastructură, asta este mult mai grav. Cum ar zice șefa lui anglofona, he dont give a ***, de ce se întâmplă pe drumuri. Noapte bună, România!
Moravurinoi 02.04.2025, 10:07
Cand te uiti, ti se face mila apoi te revolti ca e acolo unde e. Asa sefa de partid asa membri.
luisharcsa 02.04.2025, 11:35
Asta a lucrat la Michelin. A fost vai si amar de capul lui. Celalalt "potist" fodoca , la fel
Inginer 02.04.2025, 13:06
Lauruco • 01.04.2025, 20:04
De parcă ar fi primul ! Bucureștenii l-au ales la greu pe nea Vanghelie, care cu greu era capabil să conjuge un verb. Aleșii , în mare majoritate, au abuzat la maxim de fabricile de diplome și de plagiat. Nu zic ca ar trebuii să fie obligatorie asocierea statutului de ales cu cea de școlarizare, există și exemple în celălalt sens, când e tobă de carte, dar incapabil să înțeleagă lucruri mărunte. Ce e deranjant e ca vor lua totuși decizii în necunostinta de cauză, doar bazate pe ordinul venit de sus. Îl vedeți voi pe băiatul ăsta citind 200 de pagini dintr-un raport, înainte să fie luată o decizie legislativă? Nu prea cred. Dar faptul ca e un recidivist în condusul fără permis și membru în comisia de transport și infrastructură, asta este mult mai grav. Cum ar zice șefa lui anglofona, he dont give a ***, de ce se întâmplă pe drumuri. Noapte bună, România!
Măcar Vanghelie avea şcoala vieţii şi nu-şi măsluia CV-ul. Pe când ăştia de acum vor să parcă ceva ce nu sunt... iar ăla de i-a scris CV-ul probabil intenţionat i-a scris ce i-a scris acolo, nu o fi fost plătit cum trebuie. Şi domnul parlamentar nici măcar nu a fost în stare să-şi dea seama că a fost luat la mişto. Să citească un raport? Eu nu-l cred în stare nici să citească titlul unui proiect de lege!
IulianS 02.04.2025, 13:08
Din pacate, democratia e despre aritmetica simpla: cel care are voturi mai multe câștigă. Problema nu e ca un specimen din asta candidează, ci ca votanții lui fie sunt inconștienți, fie au cel mult nivelul lui de educație. Multiplicati-l pe asta cu nu mărul de voturi pe care le-a obținut și aveți o imagine a nivelului de educație în România. Dacă faceți acelasi raționament pentru Georgescu (cu titlul de doctor și care emite niște aberații demne de tratament psihiatric), atunci veți avea o imagine și mai completa. Cum bine spunea cineva mai sus, Noapte buna, România!
FreeWokeNoReligion 02.04.2025, 14:06
Asta a nimerit senator pe listele Partidului Ortodox al Tinerilor POT cand era in drum spre piata , a văzut coada și a întrebat “ ce se da?”… l-au pus pe listă ca trebuia completată de ipochimena medievală legionara care și a băgat în parlament și fratele și bărbatul . Așa se întâmplă când votează analfabeții funcționali , aleg după chipul și asemănarea lor.
romulus57 02.04.2025, 15:59
Astia sunt oamenii cu care Calin Georgescu vrea sa schimbe clasa politica? Cica astia vor fi incoruptili si integri. Ma tem ca, in cativa ani, o sa-i regrete lumea pe actualii.
Monseur 02.04.2025, 22:16
Hai să vedem: teoretic nu-i bine când voteaza toţi analfabeţii, însă cand mă uit peste ocean şi-l vad pe Krasnov că vrea să elimine de la vot anumiţi oameni, mă gandesc că nici aşa nu-i bine, să nu-i laşi să voteze numai pentru simplul fapt că-s săraci cu duhul. În acelaşi timp, problema cu votul se trage de la incompetenţii care ne conduc, pentru că pe listă ajung toti puşcariabilii, în loc să votam individual, nu o lista de candidati ai partidului. În felul ăsta vor să-şi bage penalii ȋn funcţii.
1 2 ›
Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.