Mijlocașul de 33 de ani, căpitan de echipă la Chicago Fire, a restabilit egalitatea, 1-1, în minutul 19 și a fost înlocuit în minutul 81.

New York City, formație pregătită de francezul Patrick Vieira, i-a avut pe teren pe italianul Andreea Pirlo și pe spaniolul David Villa, dar niciunul nu s-a lipit la gol.

Oaspeții au condus cu 3-1 la pauză, prin reușitele lui Thomas McNamara (10), Tony Taylor (29) și Khiry Shelton (36). Gazdele au redus din handicap imediat după reluare, prin Kennedy Igboananike (49), dar Mix Diskerud (63) a dus-o din nou pe New York City la două goluri avantaj. Scorul final, 3-4, a fost stabilit de David Accam (72), care a transformat un penalty, la care și-a adus contribuția și Răzvan Cociș.

Ilie Dumitrescu a recunoscut aventura cu soția unui polițist: "Omul m-a sunat și mi-a spus..."