Pompierii au fost chemați, marți, 16 august, să ridice un copac căzut peste un bolid. Trunchiul a fost tăiat, însă cea mai mare parte era prea grea să fie ridicată. A fost adus un excavator, iar copacul a fost legat cu o frânghie, care a cedat atunci când trunchiul a fost ridicat.

Momentul poate fi urmărit de la secunda 30 a clipului de mai jos.

Foto: captură Ziarul Argeșul

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentarii (1)
Avatar comentarii

ivryernest 17.08.2022, 01:01

Iată două fraze pentru care aș fi primit o notă slabă la limba română, "pe vremea mea" : 1. "Intervenția de îndepărtare a trunchiului s-a dovedit a fi una problematică". Comentariul profesoarei de română : dece "una problematică" ? Numai "problematică" nu-i suficient pentru tine ? 2. "un copac căzut peste un bolid de lux". Comentariul profesoarei de română : "Să vii mâine la școalâ cu tac-tu. Divaghezi din ce în ce mai mult în ultima vreme". Cei care scriu azi articole au noroc : profesoara lor de română era mai cumsecade !

Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.