Poliţia Capitalei a informat că “în jurul orei 11.30, prin apel 112, a fost sesizat faptul că de la un  bloc din sectorul 6 s-a precipitat un minor. La fața locului s-au deplasat echipaje medicale, care au efectuat manevre de resuscitare, dar, din nefericire, minorul nu a putut fi salvat”.

Conform Poliţiei, copilul avea “aproximativ 2 ani”, iar “trupul neînsuflețit a  fost ridicat și  transportat la INML, în vederea efectuării necropsiei”.

Cercetările au fost preluate de Biroul Morţi Supecte şi Ucideri din Culpă din Serviciul Omoruri, în vederea stabilirii tuturor împrejurărilor în care s-a produs acest eveniment.

viewscnt


Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.