După ce si-au etalat măiestria în fața a milioane de spectatori din intreaga lume, prin spectacole ca ‘Genghis Khan, ‘The Last Emperor, ‘Silk Road sau ‘The Forbidden City, cei mai buni acrobați ai Circului National Chinezesc au revenit pentru a doua în Romania.

Pe parcursul a 160 de minute de suspans, publicul a putut urmări dans tradițional chinezesc, momente unice de magie și acrobații care au sfidat forța gravitațională. Cei 40 de circari prezenți pe scenă au reușit să impresioneze spectatorii de toate varstele și au fost aclamați minute în șir la finalul reprezentației.

Fotografii: Vlad Chirea

 

VLAD (1)

VLAD (4)

VLAD (3)

VLAD (6)

VLAD (7)

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.