| Ştiri | Știri România

Balanța aderării la UE. Câștig de 65 de miliarde de euro pentru România. „Dacă vrem să vedem cum ar fi arătat țara noastră fără UE, ar trebui să mergem în Republica Moldova”

« Înapoi la articol

Comentarii (40)
Avatar comentarii

Sfantul_Cuvios_Pafnutie 29.04.2024, 09:37

Gladiator   •  19.09.2024, 09:52

Articolul este despre USR si nu AUR...Le poti reprosa multe la USR, dar in nici un caz vreo afiliera rusofila...P.S. Nu poti sa fi trotinetar si lgbt-ist - daca este sa mergem dupa anumite etichete - si rusofil in acelasi timp...

Nu vrei mai bine să ne comparăm cu SUA, China și Japonia la un loc?

Avatar comentarii

Sfantul_Cuvios_Pafnutie 29.04.2024, 09:37

popav   •  19.09.2024, 08:46

Cu siguranță evaluarea complet eronată a ripostei și a nivelului ajutorului occidental pentru Ucraina. Obiectivul inițial era probabil similar intervenției din 1968 în Cehoslovacia și trebuia îndeplinit foarte repede. Un guvern marionetă la Kiev ar fi rezolvat recunoașterea anexării Crimeei și probabil alte rapturi teritoriale în viitor, pe baza unor "referendumuri".

Dar te rugăm, zi-ne ce primește Moldova de la Rusia, în afară de amenințări și Șor?

Avatar comentarii

Sfantul_Cuvios_Pafnutie 29.04.2024, 09:39

boierasul.   •  19.09.2024, 09:46

Ăștia de la USR își fraudează chiar și propriile alegeri))))) cazul de la sector 1 nu a fost întâmplător)))) aștept cu nerăbdare să văd ce spun "cercetătorii britanici" despre aceasta boală))

Nu, 45-50. Și fără să poată colabora cu regimul. Să vadă ce bine e în lumea rusească.

Avatar comentarii

Sfantul_Cuvios_Pafnutie 29.04.2024, 09:42

parpalache   •  19.09.2024, 19:36

Ca momâile alea care cica ne„reprezentau”,oare ce „imagine rasfrângeau”,papagal boy?

Nu contează că era o ruină ineficientă sau chiar un dezastru (cine a lucrat Crivina sau la Copșa Mică poate să dea mai multe detalii), era a NOASTRĂ. Să mâncăm mămăligă cu ***, dar să fie a NOASTRĂ.

Acest comentariu a fost moderat pentru: limbaj vulgar sau jignitor

Avatar comentarii

bogy_692003 29.04.2024, 11:09

Da, as vrea sa vad cum ar arata Romania fara aderare la ue dar cu industria intacta, agricultura intacta, turism intact adica toate astea fara sa fie atinse de labele vanzatorilor si tradatorilor de tara si neam (pardon, am vrut sa spun alesii nostrii mult iubiti).

Avatar comentarii

beldeanioan 29.04.2024, 12:03

Vad comentarii decente; doar pafnutie, *** de serviciu face nota discordanta.

Acest comentariu a fost moderat pentru: limbaj vulgar sau jignitor

Avatar comentarii

Danila_Prepeleac 29.04.2024, 13:27

NicolaeS   •  19.09.2024, 09:23

Unde este corectitudinea si transparenta pe care au trambitat-o USR-istii. Cand e vorba de ciolan nu mai conteaza nimic. Toate partidele sunt la fel. Toti politicienii identici fara scrupule si fara demnitate.

***

Acest comentariu a fost moderat pentru: încalcă regulile site-ului

Avatar comentarii

Sfantul_Cuvios_Pafnutie 30.04.2024, 02:46

relutu63   •  20.09.2024, 06:07

Interesant subiect.In acest fel ii mai potoleste pe rusi.

No, ce să faci, am prins vremurile când curgea lapte și miere în România socialistă și-mi mai amintesc ce tare era să stai 5-6 ore la coadă pentru o pâine cu rumeguș. Dar era bine, aveam oțel și independență... Brb, mă duc să sărbătoresc sclavia la Occident cu o friptură sănătoasă.

Avatar comentarii

Sfantul_Cuvios_Pafnutie 30.04.2024, 02:48

Sfantul__Cuvios_Pafnutie   •  20.09.2024, 01:42

Hai, zi-ne că Moldova e rusească, pramatie. Sau Kaliningradul. Dinamo putea să mai pomenească și de Karelia, alt "străvechi pământ rusesc" furat de la finlandezi. Din prea mult patos ai uitat de ele, aşa-i?

Am avut aia. Se numea societate socialistă multilateral dezvoltată. Și era atât de bine... Aveai de toate, mai puțin mâncare, căldură, apă caldă, curent electric, libertate, benzină și alte nimicuri din astea.

Avatar comentarii

Cartezius 06.05.2024, 13:14

nasty1   •  20.09.2024, 19:32

PNL a vazut ca Ciuca e al cincilea in sondaje si a schimbat planul: il va sustine in turul al doilea la presedintie pe Ciolacu, iar Iohannis va fi propunerea de premier din partea PNL, pentru o noua alianta a "stabilitatii". Iohannis va fi bagat mai intai in senat de PSD si PNL, prin amendamentul ticalos. Iar noul senator va fi propunerea lui Ciolacu pentru palatul Victoria, pentru "experienta vasta", daca romanii nu-l vor trimite pe covrigarul de Buzau acasa prin votul lor...

Aia a fost numai intre 1981-1989-din cauza austeritații impuse de FMI(conform unui studiu publicat in 2015 de un profesor de la Universitatea din...Varșovia-doar nu era sa fie de la București)!Dar la„revoluție” România avea ZERO datorii externe și un surplus in trezorerie de 2,5 mld de dolari(aproximativ 20 de mld de acum)!

Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.