| Ştiri | Știri România

Taxa pe sticlă, în vigoare de azi. Românii care returnează PET-uri vechi nu vor primi garanția de 50 de bani

« Înapoi la articol

Comentarii (19)
Avatar comentarii

laurlaur2180 30.11.2023, 12:17

Pe hârtie arata bine, sa vedem în realitate cum va fi.

Avatar comentarii

lipanileana 30.11.2023, 12:27

Să vedem ce va fi din toată treaba aceasta.

Avatar comentarii

Frumosul1 30.11.2023, 12:49

Să vedem cum o sa funcționeze Sint magazine unde nu poți returna pet ul deocamdată

Avatar comentarii

Gore24 30.11.2023, 12:50

Ar fi bine dacă ar funcționa toate aparatele de reciclare!

Avatar comentarii

asdqaz 30.11.2023, 14:39

toata europa a implementat asta sau doar noi sa fim primii?

Avatar comentarii

Narcisu 30.11.2023, 16:11

Acum va sa implementat acest program ,nu vor mai exista peturi ,in apa lacurilor, pe munți și ogoare.

Avatar comentarii

mihaela4mada 30.11.2023, 17:02

O măsură foarte buna! Acum sa speram ca lumea va fi responsabila și va recicla mai mult, iar aparatele sa funcționeze permanent.

Avatar comentarii

Elye 30.11.2023, 18:08

În trecut nu era așa, cumpăra-i băutură și duceai sticlă goală înapoi la magazin pe care primeau 50 de bani, fără vreun 50 de bani plătiți în plus pe care apoi să ții recuperezi...

Avatar comentarii

mica 30.11.2023, 19:19

Sa vedem cum va merge acest program ca il platim noi din buzunarul nostru.

Avatar comentarii

Alex.59 30.11.2023, 19:42

ÎNTREBARE : dacă io cumpăr 10 sticle DIN ALEA (de bere, de exemplu) de la 2, 3 sau 10 magazine DIFERITE și le duc înapoi LA UN SINGUR MAGAZIN...primesc DE ACOLO banii pe TOATE CELE 10 STICLE predate...??? ????

Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.