Balanța aderării la UE. Câștig de 65 de miliarde de euro pentru România. „Dacă vrem să vedem cum ar fi arătat țara noastră fără UE, ar trebui să mergem în Republica Moldova”
Boss ilor ,Republica Moldova o duce f bine pt că primește din 2 părți în mod sigur avantaje de tot felul:Rusia și România!Pare că e rău acolo dar e doar o simplă aparenta .Mai rău va fi cu UE pt R Moldova că UE îți dă dar te limitează in decizii și depinzi de ei ,de regulile lor .Pai la ce industrie eco,fructe,legume viticultura are Rep Moldova da clasa la multe țări din UE.UE e că o piramidă de unde câștiga în mod cert cei care sunt sus și fondatori ,in rest primești niste bani dar regulile lor
Am atras de 3 ori mai mulți bani europeni, dar am făcut săli de sport în sate cu paișpe locuitori și terenuri de fotbal în pantă, am pus borduri de 3 ori pe an și am asfaltat direct în noroi, am plantat cactuși și panseluțe. Dunărea ne intră în... nas, dar noi stăm 3 zile la vamă terestră unde o grămadă de vameși sunt infractori dovediți, dar liberi să jefuiască în continuare. Ăsta zice să ne uităm în Republica Moldova, ailaltă zicea mai an că trăim mai bine ca-n Pakistan, n-am găsit altă rimă. Fermierii români nu prea sunt români, sunt arabi, italieni etc , iar cei care sunt români sunt dintre cei ce au fost pe fază și au luat și pământurile celor ce n-au fost și umblă de zeci de ani prin tribunale sau au renunțat, tribunale care dau decizii pentru care ne tot amendează cedo. În ce țară din UE mai sunt așa diferențe între salarii, de 10-20 de ori, că un post pe drept sau (mai mult) nu, nu-ți aplică 10-20 de burdihane sau de căpățâni.
Ce comentariu de pacalici de 14 ani ai!!! Asta te intereseaza pe tine....sa vina cu caciula inn mana.....wow, ce infantil.
Amice, acolo eram si inainte de a intra in UE 0 dupa 50 de ani de comnsm, ceea ce ne-am propus si am reusit a fost sa reducem decalajul fata de occidentali !
Daca nu intram, astazi aratam ca Belarus !
Titlul este foarte bine ales. Daca as avea posibilitatea, pe toti cei care cred ca UE este ceva negativ i-as intoarce in timp in Romania anilor 90-95.Ei acolo au ramas cu mentalul
De ce tot vreti sa speriati lumea, asta este regula nr 1 a Europei.
De ce sa ne uitam la R. Moldova si sa nu ne uitam la Elvetia de exemplu, daca nu aveam *** la conducere eram departe.
Europa crede.ti ca ne.a ajutat pe ochi frumosi?
Ne.a indatorat ca o sa plateasca si nepotii nostri
Acest comentariu a fost moderat pentru: limbaj vulgar sau jignitor
Balanța aderării la UE. Câștig de 65 de miliarde de euro pentru România. „Dacă vrem să vedem cum ar fi arătat țara noastră fără UE, ar trebui să mergem în Republica Moldova”
« Înapoi la articol
gavrildragan 28.04.2024, 10:19
Nu mai au ce fură de la noi iar acum ne țin de proști la ușă europei.
golgol 28.04.2024, 10:37
Boss ilor ,Republica Moldova o duce f bine pt că primește din 2 părți în mod sigur avantaje de tot felul:Rusia și România!Pare că e rău acolo dar e doar o simplă aparenta .Mai rău va fi cu UE pt R Moldova că UE îți dă dar te limitează in decizii și depinzi de ei ,de regulile lor .Pai la ce industrie eco,fructe,legume viticultura are Rep Moldova da clasa la multe țări din UE.UE e că o piramidă de unde câștiga în mod cert cei care sunt sus și fondatori ,in rest primești niste bani dar regulile lor
Dragan1952 28.04.2024, 10:48
Cineva zicea că UE nea adus ordine Da nea adus ordinea în care să stăm la coada europei!
1Gin 28.04.2024, 11:20
Am atras de 3 ori mai mulți bani europeni, dar am făcut săli de sport în sate cu paișpe locuitori și terenuri de fotbal în pantă, am pus borduri de 3 ori pe an și am asfaltat direct în noroi, am plantat cactuși și panseluțe. Dunărea ne intră în... nas, dar noi stăm 3 zile la vamă terestră unde o grămadă de vameși sunt infractori dovediți, dar liberi să jefuiască în continuare. Ăsta zice să ne uităm în Republica Moldova, ailaltă zicea mai an că trăim mai bine ca-n Pakistan, n-am găsit altă rimă. Fermierii români nu prea sunt români, sunt arabi, italieni etc , iar cei care sunt români sunt dintre cei ce au fost pe fază și au luat și pământurile celor ce n-au fost și umblă de zeci de ani prin tribunale sau au renunțat, tribunale care dau decizii pentru care ne tot amendează cedo. În ce țară din UE mai sunt așa diferențe între salarii, de 10-20 de ori, că un post pe drept sau (mai mult) nu, nu-ți aplică 10-20 de burdihane sau de căpățâni.
nasty1 28.04.2024, 11:32
Daca vrem sa vedem cum ar fi aratat tara noastra fara mafia PSD-PNL, ar trebui sa mergem in Cehia, Polonia sau chiar Germania!
Realist2023 28.04.2024, 11:34
dinamo_forever_77 • 19.09.2024, 08:53
Ce comentariu de pacalici de 14 ani ai!!! Asta te intereseaza pe tine....sa vina cu caciula inn mana.....wow, ce infantil.
Amice, acolo eram si inainte de a intra in UE 0 dupa 50 de ani de comnsm, ceea ce ne-am propus si am reusit a fost sa reducem decalajul fata de occidentali ! Daca nu intram, astazi aratam ca Belarus !
Marica13 28.04.2024, 11:55
dinamo_forever_77 • 19.09.2024, 08:53
Ce comentariu de pacalici de 14 ani ai!!! Asta te intereseaza pe tine....sa vina cu caciula inn mana.....wow, ce infantil.
Pai aste e din cauza hotilor care ne conduc de atatia ani.
ankadumitriu 28.04.2024, 12:01
Titlul este foarte bine ales. Daca as avea posibilitatea, pe toti cei care cred ca UE este ceva negativ i-as intoarce in timp in Romania anilor 90-95.Ei acolo au ramas cu mentalul
kkkkkk 28.04.2024, 12:04
Un alt articol de propaganda grețoasă ....chiar nu aveți rușine cu pseudoarticolele astea ?
2005 28.04.2024, 12:07
De ce tot vreti sa speriati lumea, asta este regula nr 1 a Europei. De ce sa ne uitam la R. Moldova si sa nu ne uitam la Elvetia de exemplu, daca nu aveam *** la conducere eram departe. Europa crede.ti ca ne.a ajutat pe ochi frumosi? Ne.a indatorat ca o sa plateasca si nepotii nostri
Acest comentariu a fost moderat pentru: limbaj vulgar sau jignitor
1 2 3 4 ›
Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.