Vreau sa spun că suferinta legitima a oamenilor nu trebuie sa degenereze intr-un joc politic şi cred că agresivitatea şi intoleranta verbală e un cost pe care nu trebuie să ni-l asumam. Sper ca depunerea mandatului să satisfacă asteptărilor celor care au cerut acest lucru.

Într-un climat de instabilitate politică, e imposibil să promovezi proiecte pozitive, iar eu mă procep doar la proiecte pozitive. Vreau să multumesc celor care au votat acest guvern. Vreau să fac o singură observaţie, şi nu mă refer la nimeni în acest sens: cei care speculează politic suferinţa oamenilor vor plăti un pret foarte scump. Imediat ce noul guvern va fi instalat putem că preluam o situaţie mult mai bună decât cea pe care am preluat-o”, a declarat el.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Comentează
Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.