„Două victime au început deplasarea, una către UPU Ploieşti, cealaltă către stadionul din oraşul Sinaia, unde a aterizat elicopterul SMURD”, a transmis ISU Prahova, conform News.ro.

Poză cu autocarul implicat în accidentul petrecut la Sinaia.
Poză cu autocarul implicat în accidentul petrecut la Sinaia. Foto Facebook/Matache Corneliu

Alți doi oameni au fost duși la spital pentru investigații. Cele două victime sunt conștiente și cooperante.

La locul accidentului s-au deplasat o autospecială de stingere, o ambulanță SMURD și una de terapie intensivă mobilă de la Ploiești. În plus, și o ambulanță SAJ Prahova a fost la fața locului.

Mașina a fost cea care a luat foc, după impactul cu autobuzul.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.