Cand s-a saturat de *** la antene a trecut la un nivel mai mare. Trebuia sa i se infunde la un moment dat. Sper ca demisia sa fie reala si nu doar o promovare pe un alt post mai bun.
Acest comentariu a fost moderat pentru: limbaj vulgar sau jignitor
Iata si raspunsul la rugaciunile bucurestenilor! Nu-i cerem demisia lui Nicusor Dan pentru ca el chiar stie ce face, a adunat oalele si ulcele sparte de Firea (si tevi!). Are studii de urbanism, ea ce are? Merge de la un minister la altul, sa ramana pe specializarea ei daca are vreuna anume.
La un comentariu civilizat al purtatorului de cuvant al BOR, in care nu aparea niciun nume, domnul primar al localitatii Voluntari, a reactionat intr-un mod care m-a dezgustat. Sunt convins ca si pe majoritatea celor care l-au citit. Nimic in comentariul lui despre bietii oameni supusi unor tratamente inumane de catre persoane cu care familia Pandele nu sunt deloc straine. Domnului primar i-au fost aduse la cunostinta, inca din toamna, ca in centrele respective sunt nereguli mai mari decat cele care s-au intamplat, si nu de ieri de azi, in foarte multe dintre centre, fie ca sunt pentru varstnici, copii sau persoane cu dizabilitati. A trata o asemenea oroare cu simpla acceptare a unor demisii va confirma faptul ca cei care ne conduc in acest moment sunt interesati numai de binele propriu. Personal, nu ma astept ca se va intampla altceva. Vor fi condamnati cativa cei direct raspunzatori, iar “cei care trebuie” se vor bucura de libertate. Aceasta este normalitatea in Romania! Ai pe cineva unde trebuie, scapi de inchisoare, indiferent de infractiune. Mi-as dori ca fraza asta sa devina, cat mai curand, falsa! Este o regula intr-o Romanie “democratica”, in care ai dreptul sa vorbesti pentru ca oricum, ca simplu cetatean, o faci degeaba. Noroc ca mai exista o anumita parte a presei, altfel absolut toti alesii nostri care comit infractiuni ar fi curati ca lacrima.
Daca nu se simtea vinovata nu demisiona! Si bineinteles acum se victimizeaza si va face acuzatii in stanga si in dreapta si vor mai iesi cateva nereguli la iveala ca asa isi spala politicienii rufele intre ei dupa regula : spunem secretele altora poate uita astia de ce am facut eu.
Vaaiii Fireava de ea! Lacomia de care a dat dovada pe toata durata ei in politica e de rang inalt! Nici stirile sa nu le mai prezinte, n ar crede nimeni nimic din ce ar putea grai! RUSINE
..e vorba de fapt de România prost educată.. Cred că și Iohannis își dă seama că documentul respectiv nu va folosi la nimic. În cel mai "bun" caz, doar ca pretext pentru bobârnace, acum, la final de mandat..
E și multă ipocrizie în acest demers.
O fi având și Iohannis defectele lui, dar să-i pui în cârcă faptul că în 42(conform edupedu.ro) de licee niciun elev n-a luat Bac-ul, mi se pare de prost gust..
„Copiii mei sunt foarte isteți, dar din cauză că nu mereu(Sic!) părinții au cu ce să le cumpere rechizite vin fără pixuri.." spune cu patos, dar(din păcate pentru ea și pentru acei elevi..) și cu o topică incorectă a frazei distinsa profă, care vede așchia dar nu vede bârna.. Iar un pix simplu se poate cumpăra cu 50 de bani.. Punem pariu că mai toți elevii aceia au smartphone(cu internet, facebook, tik-tok, instagram și toate celelalte..)? Nu mai zic de tabletele primite în pandemie..
Vă mai irosiți muniția pe ținte false, pentru că oricum singurul profitor(după cum reiese din ultimele sondaje) este Aur, care a urcat pe locul 2. Iar simpatizanții Aur nu dau doi bani nici pe educație, nici pe cei educați.. Cam ce așteptări aveți de la un ministru al învățământului dat de Aur, sau un prim-ministru, sau un Președinte..?
Pentru că într-acolo ne-ndreptăm dacă PSD, PNL și USR își dau la gioale, unii altora..
Gabriela Firea, demisie după o discuție cu Marcel Ciolacu la Guvern. Firea venise cu hârtia gata scrisă
« Înapoi la articol
ancu.sorin 14.07.2023, 18:59
Cand s-a saturat de *** la antene a trecut la un nivel mai mare. Trebuia sa i se infunde la un moment dat. Sper ca demisia sa fie reala si nu doar o promovare pe un alt post mai bun.
Acest comentariu a fost moderat pentru: limbaj vulgar sau jignitor
Cristina1 14.07.2023, 19:14
Iata si raspunsul la rugaciunile bucurestenilor! Nu-i cerem demisia lui Nicusor Dan pentru ca el chiar stie ce face, a adunat oalele si ulcele sparte de Firea (si tevi!). Are studii de urbanism, ea ce are? Merge de la un minister la altul, sa ramana pe specializarea ei daca are vreuna anume.
Daniel1 14.07.2023, 19:40
F.bine! Dar *** de Jonannis cand isi prezinta demisia ptr ce a facut Deltei Dunarii?
Acest comentariu a fost moderat pentru: limbaj vulgar sau jignitor
VladR79 14.07.2023, 19:46
La un comentariu civilizat al purtatorului de cuvant al BOR, in care nu aparea niciun nume, domnul primar al localitatii Voluntari, a reactionat intr-un mod care m-a dezgustat. Sunt convins ca si pe majoritatea celor care l-au citit. Nimic in comentariul lui despre bietii oameni supusi unor tratamente inumane de catre persoane cu care familia Pandele nu sunt deloc straine. Domnului primar i-au fost aduse la cunostinta, inca din toamna, ca in centrele respective sunt nereguli mai mari decat cele care s-au intamplat, si nu de ieri de azi, in foarte multe dintre centre, fie ca sunt pentru varstnici, copii sau persoane cu dizabilitati. A trata o asemenea oroare cu simpla acceptare a unor demisii va confirma faptul ca cei care ne conduc in acest moment sunt interesati numai de binele propriu. Personal, nu ma astept ca se va intampla altceva. Vor fi condamnati cativa cei direct raspunzatori, iar “cei care trebuie” se vor bucura de libertate. Aceasta este normalitatea in Romania! Ai pe cineva unde trebuie, scapi de inchisoare, indiferent de infractiune. Mi-as dori ca fraza asta sa devina, cat mai curand, falsa! Este o regula intr-o Romanie “democratica”, in care ai dreptul sa vorbesti pentru ca oricum, ca simplu cetatean, o faci degeaba. Noroc ca mai exista o anumita parte a presei, altfel absolut toti alesii nostri care comit infractiuni ar fi curati ca lacrima.
Danidreamer 14.07.2023, 19:47
Daca nu se simtea vinovata nu demisiona! Si bineinteles acum se victimizeaza si va face acuzatii in stanga si in dreapta si vor mai iesi cateva nereguli la iveala ca asa isi spala politicienii rufele intre ei dupa regula : spunem secretele altora poate uita astia de ce am facut eu.
bituca 14.07.2023, 20:39
Sa plece. Astept sa apara oameni cu caracter.
MadalinaI 14.07.2023, 20:43
Vaaiii Fireava de ea! Lacomia de care a dat dovada pe toata durata ei in politica e de rang inalt! Nici stirile sa nu le mai prezinte, n ar crede nimeni nimic din ce ar putea grai! RUSINE
demostene1 14.07.2023, 20:48
Mircea_1958 • 08.07.2023, 11:31
..e vorba de fapt de România prost educată.. Cred că și Iohannis își dă seama că documentul respectiv nu va folosi la nimic. În cel mai "bun" caz, doar ca pretext pentru bobârnace, acum, la final de mandat.. E și multă ipocrizie în acest demers. O fi având și Iohannis defectele lui, dar să-i pui în cârcă faptul că în 42(conform edupedu.ro) de licee niciun elev n-a luat Bac-ul, mi se pare de prost gust.. „Copiii mei sunt foarte isteți, dar din cauză că nu mereu(Sic!) părinții au cu ce să le cumpere rechizite vin fără pixuri.." spune cu patos, dar(din păcate pentru ea și pentru acei elevi..) și cu o topică incorectă a frazei distinsa profă, care vede așchia dar nu vede bârna.. Iar un pix simplu se poate cumpăra cu 50 de bani.. Punem pariu că mai toți elevii aceia au smartphone(cu internet, facebook, tik-tok, instagram și toate celelalte..)? Nu mai zic de tabletele primite în pandemie.. Vă mai irosiți muniția pe ținte false, pentru că oricum singurul profitor(după cum reiese din ultimele sondaje) este Aur, care a urcat pe locul 2. Iar simpatizanții Aur nu dau doi bani nici pe educație, nici pe cei educați.. Cam ce așteptări aveți de la un ministru al învățământului dat de Aur, sau un prim-ministru, sau un Președinte..? Pentru că într-acolo ne-ndreptăm dacă PSD, PNL și USR își dau la gioale, unii altora..
pandele, tu esti?
Catalin04 14.07.2023, 21:08
La puscarie cu ea, si multi altii ca ea , sunt niste *** nenorociti.
Acest comentariu a fost moderat pentru: limbaj vulgar sau jignitor
Catalin04 14.07.2023, 21:10
La pescarie cu firea ?
‹ 1 2 3 ›
Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.