| Ştiri | Știri România

Belodedici a rămas fără permisul auto după meciul Generației de Aur: „Am băut două șprițuri cu băieții. S-a ținut Poliția după mine, cu girofar”

« Înapoi la articol

Comentarii (21)
Avatar comentarii

tanase9 27.05.2024, 14:02

Alamar13   •  27.05.2024, 01:16

Dle,Domnul.... Limita de 0.08% alcohol pe mililitru in sange,nu este scoasa din burta.In US,in majoritatea statelor,daca nu in toate,cat si in Europa aceasta este limita max de alcohol in care o persoana adulta,in medie,se poate inca urca la volan fara a avea sansa de a ucide pe cineva cu automobilul.Acest procentaj a fost stabilit si are consensul atat al medicilor cat si a legislatorilor din jurul lumii.Romania este una din tarile de frunte atat la consumul de alcohol,cat si al celor de accidente rutiere fatale datorate intoxicatiei cu alcohol Acest product este daunator sanatatii,daunator casatoriei, si din cand in cand fatal ptr sotie sau iubita,traumatic ptr copiii familiei,periculos ptr locul de munca si in general costa societatea miliarde $ anual,in pagube,asigurari,costuri medicale,procese,lipsa de la locul de nunca,accidente de munca,tratarea bolilor cronice datorate acestui narav.Sa nu uiti sa votezi,si sa aduci Ro in Europa,sa nu o mai tii langa Urali.Succes.

Cred ca confunzi 0.08 la mie cu 0.8 la mie. Acea valoare de 0.09, in limita marjei de eroare a aparatului ii aducea o amenda doar in tarile din Estul Europei, si nu in toate din ele. Tarile din Europa cu toleranta 0 la alcool sunt: Cehia, Ungaria, Slovacia si Romania.

Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.