Daa pai cum sa critici prea maritii comandanti ucrainieni si coruptia aferenta?! N-ai voie! Nici macar critica constructiva nu e voie, nimic! Hai cu pacea!
Pai renuntati la Nato! Poate va da si teritoriile inapoi, va ajuta la reconstructie, dar daca nu negociati, vreti sa impuneti conditii rusiei, asta inseamna ca vreti razboi!
Un lucru foarte bun al bulgarilor de la care noi ar trebui sa luam exemplu !.NUMAI CA IN LOC DE LUKOIL SA FIE OMV-AUSTRIA !!. CE ZICETI?.
E printre primele puteri mondiale si in ucraina traiesc milioane de rusi, in plus nato in ucraina e ca si cand o parte a rusiei ar fi in nato e prea aproape.
Nu are cum sa lase ucraina in nato si nu o sa o lase, zi merci ca a lasat romania!
Sa ai pretentii sa te iei la tranta cu rusia e o prostie dar ma rog daca tu crezi ca distrugerea tarii si moartea a milioane de ucrainieni nu conteaza si merita sacrificiul pt nato o sa mai ramana vreo particica daramata care sa intre in nato pana la urma...
Imperiul rus vrea influența și calcă pe cadavre dar nu așa se face influența luați exemplul Austriei ne a cucerit fara sa de a o bombă are petrolul gazele și lemnul României le facem 7 la sută din pib
Sunt de acord ca ar trebui sa fie stat suveran, dar asta e scopul razboiului, sa iei cu forta ce e al altuia! Sunt de acord si ca razboiul nu ar trebui sa mai existe in mileniul 3.
Alta e problema mea, implicarea Romaniei, ca cetatean roman sunt obligatoriu ingrijorat cand romania se implica in ceva in ce nu ar trebui si majoritatea cetatenilor romani nu vor implicarea in niciun razboi, conducatorii nostrii ar trebuii sa actioneze in consecinta si sa asigure pacea! Si sa excluda orice implicare in orice conflict!
Un raport intern al armatei germane critică dur strategia ofensivei ucrainene. Și este contestat apoi de specialiști
« Înapoi la articol
steaua1990 26.07.2023, 18:17
Daa pai cum sa critici prea maritii comandanti ucrainieni si coruptia aferenta?! N-ai voie! Nici macar critica constructiva nu e voie, nimic! Hai cu pacea!
Silvia06 26.07.2023, 18:32
???
VolodimirZelenski 26.07.2023, 18:39
bituca • 22.07.2023, 04:44
Ca in Bucuresti.
Eu vreau pace. Vladimir Vladimirovici nu o vrea.
steaua1990 26.07.2023, 20:21
bituca • 22.07.2023, 05:20
Poate remedia marea?
Pai renuntati la Nato! Poate va da si teritoriile inapoi, va ajuta la reconstructie, dar daca nu negociati, vreti sa impuneti conditii rusiei, asta inseamna ca vreti razboi!
VolodimirZelenski 26.07.2023, 20:57
Any0205 • 22.07.2023, 08:45
Mare noroc...
Ucraina e stat national, suveran, independent si indivizibil. Nu e treaba Rusiei ca vrem in NATO. Nu are niciun drept sa impuna asta.
steaua1990 26.07.2023, 22:02
durban22 • 22.07.2023, 09:28
Un lucru foarte bun al bulgarilor de la care noi ar trebui sa luam exemplu !.NUMAI CA IN LOC DE LUKOIL SA FIE OMV-AUSTRIA !!. CE ZICETI?.
E printre primele puteri mondiale si in ucraina traiesc milioane de rusi, in plus nato in ucraina e ca si cand o parte a rusiei ar fi in nato e prea aproape. Nu are cum sa lase ucraina in nato si nu o sa o lase, zi merci ca a lasat romania! Sa ai pretentii sa te iei la tranta cu rusia e o prostie dar ma rog daca tu crezi ca distrugerea tarii si moartea a milioane de ucrainieni nu conteaza si merita sacrificiul pt nato o sa mai ramana vreo particica daramata care sa intre in nato pana la urma...
mica 26.07.2023, 22:25
Se va prelungi razboiul foarte mult.
Frumosul1 26.07.2023, 22:46
Imperiul rus vrea influența și calcă pe cadavre dar nu așa se face influența luați exemplul Austriei ne a cucerit fara sa de a o bombă are petrolul gazele și lemnul României le facem 7 la sută din pib
VolodimirZelenski 26.07.2023, 23:05
@steaua1990 Ucraina e stat suveran. Rusia nu are niciun drept asupra noastră. Dacă vrea război, îl are.
steaua1990 26.07.2023, 23:20
Claudea • 22.07.2023, 13:18
Dumnezeu să-l ierte.
Sunt de acord ca ar trebui sa fie stat suveran, dar asta e scopul razboiului, sa iei cu forta ce e al altuia! Sunt de acord si ca razboiul nu ar trebui sa mai existe in mileniul 3. Alta e problema mea, implicarea Romaniei, ca cetatean roman sunt obligatoriu ingrijorat cand romania se implica in ceva in ce nu ar trebui si majoritatea cetatenilor romani nu vor implicarea in niciun razboi, conducatorii nostrii ar trebuii sa actioneze in consecinta si sa asigure pacea! Si sa excluda orice implicare in orice conflict!
1 2 ›
Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.