Si Irak-ul ; a fost stat suveran si a fost invadat de SUA si aliatii din NATO .Marile puteri nu prea mai tin cont de asta si isi urmaresc propriile interese.
"Ucraina își sacrifică avantajul în materie de efective" Cum va dati voi de gol fara sa vreti :)) Spalatoria, sus si tare - rusii sunt superior numeric, evitand sa vorbeasca ca de fapt e razboi civil, ca armata rusa e in cazarmi neclintita si ca acolo sunt voluntari rusi si majoritari, etnici rusi ucraineni, ca armata ucraineana e net superioara numeric :)) Se evita aceste adevaruri, se arunca cu gogosi si neghiobii hap hap...In fine, de remarcat ca "specialistii" occidentali ce-i contrazic pe nemti sunt nenumiti, adica inexistenti si ca in lume nimeni nu se pricepe mai bine la razboi ca nemtii. Nu e vorba doar de tenacitate ca-i intrec japonezii ci de cap, capete nascute sa lupte, au razboiul in gena...De remarcat multe altele pe care le dezvaluie fara sa vrea articolul, respectiv tensiuni si critici la toate nivelurile, declarativ si faptic !
Un raport intern al armatei germane critică dur strategia ofensivei ucrainene. Și este contestat apoi de specialiști
« Înapoi la articol
bituca 27.07.2023, 08:34
O sa prinda viteza la mersul cu spatele.
durban22 27.07.2023, 10:16
TEORIA CA TEORIE ,INSA PRACTICA TE MANANCA !.Asta si in cazul acestor strategii care ar fi trebuit aplicate!.
valihaita 27.07.2023, 11:24
Claudea • 22.07.2023, 13:18
Dumnezeu să-l ierte.
Si Irak-ul ; a fost stat suveran si a fost invadat de SUA si aliatii din NATO .Marile puteri nu prea mai tin cont de asta si isi urmaresc propriile interese.
Solteris 27.07.2023, 11:48
Nemtii au dreptate. Ucrainienii au succes pt ca rusii nu fac ce trebuie
mariussorin75 27.07.2023, 14:03
da, parerile sunt impartite
VolodimirZelenski 27.07.2023, 18:23
laurlaur2180 • 22.07.2023, 21:30
Ca orice întâlnire nora soacra.
Acolo au fost alte motive, bine intemeiate.
VolodimirZelenski 27.07.2023, 18:24
cstancovici • 22.07.2023, 13:57
Omul de afaceri are dreptate. Sa ne dea pe toti in judecata primarul *** Lepra!!!
Acest comentariu a fost moderat pentru: limbaj vulgar sau jignitor
Romania e in NATO. Stai linistit, tara ta nu va fi atrasa in razboi. Ucraina va intra in NATO dupa ce rusii vor pierde.
vudejea 27.07.2023, 19:52
"Ucraina își sacrifică avantajul în materie de efective" Cum va dati voi de gol fara sa vreti :)) Spalatoria, sus si tare - rusii sunt superior numeric, evitand sa vorbeasca ca de fapt e razboi civil, ca armata rusa e in cazarmi neclintita si ca acolo sunt voluntari rusi si majoritari, etnici rusi ucraineni, ca armata ucraineana e net superioara numeric :)) Se evita aceste adevaruri, se arunca cu gogosi si neghiobii hap hap...In fine, de remarcat ca "specialistii" occidentali ce-i contrazic pe nemti sunt nenumiti, adica inexistenti si ca in lume nimeni nu se pricepe mai bine la razboi ca nemtii. Nu e vorba doar de tenacitate ca-i intrec japonezii ci de cap, capete nascute sa lupte, au razboiul in gena...De remarcat multe altele pe care le dezvaluie fara sa vrea articolul, respectiv tensiuni si critici la toate nivelurile, declarativ si faptic !
‹ 1 2
Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.