| Ştiri | Știri Externe

Șeful Hamas, Ismail Haniyeh, ucis într-un raid israelian în Iran. Gruparea teroristă amenință că se va răzbuna. Reacția SUA

« Înapoi la articol

Comentarii (38)
Avatar comentarii

Sfantul__Cuvios_Pafnutie 31.07.2024, 20:42

parpalache   •  31.07.2024, 13:39

„mosad”de fapt inseamna o coaliție de servicii „inteligence”NATO!Adica din vreo 27 de țari,plus din țari„prietene”(adica clientelare)!

Vești proaste pentru prietenii ruși și filoruși care au încurajat Hamasul să dea drumul la 7 octombrie. Când faci raportul zilnic, amintește-le asta supraveghetorilor, or să se bucure de fiecare dată când trec pe lângă vreo mașină.

Avatar comentarii

Sfantul__Cuvios_Pafnutie 31.07.2024, 20:42

parpalache   •  31.07.2024, 12:05

Fiți sigur ca au conlucrat serviciile de informații SUA și alte servicii subordonate,pardon aliate!E greu sa supraviețuiești printre pradatori!

Nu le-ar fi rușine israelienilor să îndrăznească să supraviețuiască...

Avatar comentarii

parpalache 31.07.2024, 22:39

Sfantul__Cuvios_Pafnutie   •  31.07.2024, 17:39

Da, a fost clar o înscenare. Agenturili au infiltrat masiv atât Hamas, cât și întreaga lume musulmană și Al-Jazeera, unde era sărbătoare. De fapt, toți ăia care țopăiau de bucurie pe străzi din Teheran până-n Gaza erau agenți CIA (exact ca protestatarii de la noi din 1989). Atacatorii Hamas erau fie agenți CIA, fie holograme ca la 11 septembrie (organizat tot de către evrei, firește). În realitate, palestinienii sunt al doilea cel mai pașnic popor din lume (după ruși, firește), ei n-ar omorî nici măcar o muscă (decât dacă musca aia e creștină, evreică, atee, șintoistă, îi place să se împerecheze cu muște de același sex, e femelă de muscă și-i iese o antenă de sub hijab, mănâncă în zi de Ramadan ce mâncați voi în fiecare zi etc.). Iar dacă e orice în afară de muscă musulmană ce respectă Sharia, atunci merită să fie omorâtă, că de, tradiția.

***

Acest comentariu a fost moderat pentru: încalcă regulile site-ului

Avatar comentarii

parpalache 31.07.2024, 22:45

Constantean08   •  02.01.2025, 09:00

Mai vrei ceva de ros? S-a golit vistieria familiei? Sau visezi la ceva din alea de protocol? Să vedem ce rămâne după dom profesor! Alea din Sibiu nu ajung. Normal.

Gura pacatosului(propagandist) adevar graește(din greșeala)- atunci când zice ca...„prietenii ruși și filoruși care au incurajat Hamasul sa dea drumul la 7 octombrie”!Pentru ca 70% din populația Israelului e din...Rusia(ceilalți stau bine mersi pe spinarea americanilor și a europenilor)!

Avatar comentarii

Sfantul__Cuvios_Pafnutie 01.08.2024, 01:08

Irinel   •  02.01.2025, 13:48

Condoleante ! Multa sanatate celor raniti .

Hai, măi, de ce l-aţi cenzurat? Parpy rescrie așa de frumos istoria, e o adevărată plăcere să citești despre cum palestinienii sunt acolo dinaintea evreilor, Vechiul Testament a fost scris de cine știe ce popor (și furat de evrei), evreii au oprimat românii din cele mai vechi timpuri și până azi, zecile de mii de tone de aur pe care le-am dat noi Franței care a vrut să ne dea Rusiei la schimb cu Papua Noua Guinee sau cum Churchill i-a dat lui Hitler Austria, Cehoslovacia și Luna. Omul are o imaginație nelimitată, ar fi păcat să strivim un asemenea talent (asta dacă într-adevăr el le dă naștere, sau numai debitează ce i se livrează de la alții).

Avatar comentarii

iri_ 01.08.2024, 03:09

luter   •  02.01.2025, 09:08

intodeauna se v-a gasi o soparla ce ramane fara coada ,dar mama natura o lasa sai creasca alta, tot la fel de proasta .asta pentru bagatorii de seama de la lidl .

Sa le spui asta si zecilor de mii de palestinieni CIVILI morti din octomobrie pana azi, 10 luni de zile de crime odioase care nu sunt trase la raspundere de nimeni...

Avatar comentarii

Sfantul__Cuvios_Pafnutie 01.08.2024, 07:37

AndHereWeGoAgain   •  02.01.2025, 22:12

O firmă pentru ce? De împachetat neajunsuri?! Cum ar arăta România cu 18.000.000 de firme dacă toți nu ar mai vrea să fie angajați? Încă un expert cu sfaturi mari dar inutile!

Zi-le asta tuturor evreilor (și creștinilor) omorâți de adepții religiei păcii. A, stai, de ăștia nu vorbim.

Avatar comentarii

Lucas 01.08.2024, 23:16

Sper in lichidarea teroristilor arabi. Sper sa fie invinsa masoneria araba condusa de tari arabe bogate cum e Qatar, E.A.U., Arabia Saudita care de zeci de ani sprijina financiar si cu armament tari si organizatii arabe teroriste. Ar trebui ca lumea sa-si dea seama de pericolul acestor tari care prin atentate teroriste in toata lumea au omorit oameni nevinovati. Sper in eliberarea Iranului de regimul islamist terorist. Ar trebui organizata o invazie terestra iar regimul de la Teheran arestat si adus in fata unui tribunal international pentru crime impotriva umanitatii. In ceea ce priveste Gaza, marea majoritate sunt arabi care sprijina hamas. Deci, ei au fost deacord cu acesti criminali.

Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.