| Ştiri | Știri România

Un manager de spital din Iași a decretat unitatea medicală „șpagă free”. „Pacienții trebuie să vină cu încredere la noi și trebuie să însănătoșim sistemul de sănătate”

« Înapoi la articol

Comentarii (9)
Avatar comentarii

Realist2023 07.03.2024, 19:28

Pai da bai fratilor, SE POATE, dar de obicei conducerea e COMPLICE cu medicii spagari ! Chiar si de la Ministerul Sanatatii ar trebui repetat in fiecare zi: NU DATI SPAGA, NU DATI CADOURI ! Usor-usor o sa dispara obiceiurile proaste (e real ca a mai scazut incidenta spagii).

Avatar comentarii

Fely1994 07.03.2024, 20:20

Ce înseamnă șpagă free a dat frâu liber la șpagă sa înțeleg???

Avatar comentarii

LucianObreja 07.03.2024, 23:31

Să sperăm că exemplul va fi urmat, iar în curând se va duce și lupta împotriva șpăgii mascate prin trimiterea pacientului de la stat către cabinetul privat. Va fi și mai bine când și raportările unităților medicale vor fi corecte, calculele pe buget mai bine analizate, iar achizițiile publice vor fi manageriate corect.

Avatar comentarii

Cici2023 08.03.2024, 00:25

Ăsta se pare că nu lucrează în spital . Auzi a întrebat pacienții. Are glume omul în program.

Avatar comentarii

Nad4 08.03.2024, 05:33

Dar nu a întrebat pacientul dacă se simte stingher în spital??... ...cei din spital se poarta de asa natura sa te facă sa înțelegi ca le ești dator! Ar trebui sa educe cadrele medicale la acest capitol..si atunci cei care vin se vor comporta normal și nimeni nu mai baga mana în buzunar!! Nu de alta..dar buzunarul nostru e rupt și al lor s a transformat în sac!!

Avatar comentarii

eugbor61 08.03.2024, 07:41

Succes domnilor! Sa va ajute Dumnezeu! Asteptam proiectul " vrem o tara fara spaga"!

Avatar comentarii

bozo76 08.03.2024, 09:22

Hehe manageru zice ca salariu e satisfacator. Pe brancardier l.a intrebat cineva?

Avatar comentarii

Stoiae 08.03.2024, 10:30

Cadrele medicale trebuie sa înțeleagă ca sunt plătiți din banii noștri și nu trebuie sa mai ceara sau sa mai accepte banii. Salariile noastre și asa sunt mici pe lângă ale lor.

Avatar comentarii

1Gin 08.03.2024, 11:12

Nu e niciun titlu onorific în a recunoaște că primiți șpagă. Logic că medicii nu s-au încruntat, ei vor face în continuare ce știu.

Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.