„Dezmint categoric prostiile spuse de Victor Ponta. Niciodată nu aş putea să o ameninţ pe Sorina Plăcintă sau pe oricine altcineva să voteze sau nu moţiunea de cenzură. Sorina e un om la care ţin foarte mult. Am investit foarte multă încredere în ea şi mă bucură faptul că nu a votat moţiunea”, scrie Elena Udrea pe Facebook.
Udrea continuă şi spune despre Ponta că „nu e decât un trist politruc care se dedă la intoxicări dintre cele mai grosolane”.
Udrea: Nu am ameninţat-o pe Plăcintă
 

 
 
Victor Ponta declarat că Sorina Plăcintă a fost ameninţată de Elena Udrea în plen, în timpul dezbaterilor asupra moţiunii de cenzură. El i-a cerut premierului Ungureanu să ia act de faptul că Plăcintă a fost ameninţată. „Sorina Plăcintă a fost ameninţată de doamna în alb, doamna Albă ca Zăpada Elena Udrea, sub privirile noastre, chiar în sala de plen”, a spus Victor Ponta.
 

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.