Vad ca voua-nu v-a trecut frustrarea- ca de ce necunoscutul Calin Georgescu-candidat la prezidențiale-a câștigat primul tur cu promisiunea ca odata ajuns președinte, politica României va fi hotarâta la București și nu la Bruxelles și ca primul pas va fi stoparea ajutorului pentru razboiul Ucrainei!Pentru asta ne faceți in toate felurile pe toți românii,ca iata am fi mai proști nu ca bulgarii cei„grei de cap”,ba chiar ca curcile bulgarilor?!Bine bine,noi aștia suntem,poate ca chiar proști- ca am luat in serios minciuna aia sinistra cu„democrația”-dar CCR-cea „receptiva”la„sugestiile”unor anumite ambasade tutelare-de ce ne-a„salvat”-prin... anularea alegerilor și aruncarea la coș a...tuturor voturile și pe cele ale„filorușilor”și ale „idioților” și pe cele ale„europeniștilor”-cica profilactic,ca la pandemie-procesul electoral fiind „contaminat”!(de „antieuropenism”)?! Iar voi,voi aștia, care ne injurați ,cine sunteți voi?De unde veniți voi, ca sa va erijați in deținatori ai„caii juste”?!
Si ce dacă asa a ales poporu între Lascini si CG?
Asa e democrația.
Poporu votează după cât e de deștept/prost.
Nu înlocuim votul corect, chiar si tâmpit (nu am votat cu niciunul in primul tur, nu-mi place niciunul nici acum), pentru ca ne vom trezi cu voturi asa cum ne chema partidul pana in 89.
Deci, Andrei, mai bagă niște meditații la materia Democrație!
Vad ca voua-nu v-a trecut frustrarea- ca de ce necunoscutul Calin Georgescu-candidat la prezidențiale-a câștigat primul tur cu promisiunea ca odata ajuns președinte, politica României va fi hotarâta la București și nu la Bruxelles și ca primul pas va fi stoparea ajutorului pentru razboiul Ucrainei!Pentru asta ne faceți in toate felurile pe toți românii,ca iata am fi mai proști nu ca bulgarii cei„grei de cap”,ba chiar ca curcile bulgarilor?!Bine bine,noi aștia suntem,poate ca chiar proști- ca am luat in serios minciuna aia sinistra cu„democrația”-dar CCR-cea „receptiva”la„sugestiile”unor anumite ambasade tutelare-de ce ne-a„salvat”-prin... anularea alegerilor și aruncarea la coș a...tuturor voturile și pe cele ale„filorușilor”și ale „idioților” și pe cele ale„europeniștilor”-cica profilactic,ca la pandemie-procesul electoral fiind „contaminat”!(de „antieuropenism”)?! Iar voi,voi aștia, care ne injurați ,cine sunteți voi?De unde veniți voi, ca sa va erijați in deținatori ai„caii juste”?!
Aproape corect expozeul.O singura hiba are . Doi alergatori concureaza in aceeasi cursa , unul curat , cu alimentatie corecta,somn de 8 ore , fara baruri,tigari etc iar celalalt ,un ilustru necunoscut in domeniu,dar cu o mare doza de sustinatoare de efort si prafuri in sange,ajunge sa il invinga pe sportivul corect . Dar comisia de disciplina realizeaza ca cel care a castigat a folosit mijloace nesportive si il suspenda ba ii mai retrage si medalia. Comisia a procedat corect sau nu ?
Aproape corect expozeul.O singura hiba are . Doi alergatori concureaza in aceeasi cursa , unul curat , cu alimentatie corecta,somn de 8 ore , fara baruri,tigari etc iar celalalt ,un ilustru necunoscut in domeniu,dar cu o mare doza de sustinatoare de efort si prafuri in sange,ajunge sa il invinga pe sportivul corect . Dar comisia de disciplina realizeaza ca cel care a castigat a folosit mijloace nesportive si il suspenda ba ii mai retrage si medalia. Comisia a procedat corect sau nu ?
@Kicker23-Dar ce te faci daca„comisia”(ma rog CCR),a luat masura-fara a-l testa pe alergator- doar pe baza unor„sugestii”de la cei nemulțumiți?(„pe baza unor slabe suspiciuni”-cum zicea un„oarecare”J.D.Vance)?
Aproape corect expozeul.O singura hiba are . Doi alergatori concureaza in aceeasi cursa , unul curat , cu alimentatie corecta,somn de 8 ore , fara baruri,tigari etc iar celalalt ,un ilustru necunoscut in domeniu,dar cu o mare doza de sustinatoare de efort si prafuri in sange,ajunge sa il invinga pe sportivul corect . Dar comisia de disciplina realizeaza ca cel care a castigat a folosit mijloace nesportive si il suspenda ba ii mai retrage si medalia. Comisia a procedat corect sau nu ?
@„Kicker23”-Problema e ca„comisia”aia(***țiune intenționata)„realizeaza”...fara probe!Care nici in ziua de azi nu au fost...„dezvaluite”!Doar afirmații!Sau cum zicea un „oarecare”JD Vance„doar slabe suspiciuni”!
Au și curcile bulgarilor mai multă minte
« Înapoi la articol
zorrozabal 04.06.2026, 08:55
Vad ca voua-nu v-a trecut frustrarea- ca de ce necunoscutul Calin Georgescu-candidat la prezidențiale-a câștigat primul tur cu promisiunea ca odata ajuns președinte, politica României va fi hotarâta la București și nu la Bruxelles și ca primul pas va fi stoparea ajutorului pentru razboiul Ucrainei!Pentru asta ne faceți in toate felurile pe toți românii,ca iata am fi mai proști nu ca bulgarii cei„grei de cap”,ba chiar ca curcile bulgarilor?!Bine bine,noi aștia suntem,poate ca chiar proști- ca am luat in serios minciuna aia sinistra cu„democrația”-dar CCR-cea „receptiva”la„sugestiile”unor anumite ambasade tutelare-de ce ne-a„salvat”-prin... anularea alegerilor și aruncarea la coș a...tuturor voturile și pe cele ale„filorușilor”și ale „idioților” și pe cele ale„europeniștilor”-cica profilactic,ca la pandemie-procesul electoral fiind „contaminat”!(de „antieuropenism”)?! Iar voi,voi aștia, care ne injurați ,cine sunteți voi?De unde veniți voi, ca sa va erijați in deținatori ai„caii juste”?!
BugetaruAmarat 04.06.2026, 17:38
Si ce dacă asa a ales poporu între Lascini si CG? Asa e democrația. Poporu votează după cât e de deștept/prost. Nu înlocuim votul corect, chiar si tâmpit (nu am votat cu niciunul in primul tur, nu-mi place niciunul nici acum), pentru ca ne vom trezi cu voturi asa cum ne chema partidul pana in 89. Deci, Andrei, mai bagă niște meditații la materia Democrație!
Kicker23 05.06.2026, 09:07
zorrozabal • 04.06.2026, 05:55
Vad ca voua-nu v-a trecut frustrarea- ca de ce necunoscutul Calin Georgescu-candidat la prezidențiale-a câștigat primul tur cu promisiunea ca odata ajuns președinte, politica României va fi hotarâta la București și nu la Bruxelles și ca primul pas va fi stoparea ajutorului pentru razboiul Ucrainei!Pentru asta ne faceți in toate felurile pe toți românii,ca iata am fi mai proști nu ca bulgarii cei„grei de cap”,ba chiar ca curcile bulgarilor?!Bine bine,noi aștia suntem,poate ca chiar proști- ca am luat in serios minciuna aia sinistra cu„democrația”-dar CCR-cea „receptiva”la„sugestiile”unor anumite ambasade tutelare-de ce ne-a„salvat”-prin... anularea alegerilor și aruncarea la coș a...tuturor voturile și pe cele ale„filorușilor”și ale „idioților” și pe cele ale„europeniștilor”-cica profilactic,ca la pandemie-procesul electoral fiind „contaminat”!(de „antieuropenism”)?! Iar voi,voi aștia, care ne injurați ,cine sunteți voi?De unde veniți voi, ca sa va erijați in deținatori ai„caii juste”?!
Aproape corect expozeul.O singura hiba are . Doi alergatori concureaza in aceeasi cursa , unul curat , cu alimentatie corecta,somn de 8 ore , fara baruri,tigari etc iar celalalt ,un ilustru necunoscut in domeniu,dar cu o mare doza de sustinatoare de efort si prafuri in sange,ajunge sa il invinga pe sportivul corect . Dar comisia de disciplina realizeaza ca cel care a castigat a folosit mijloace nesportive si il suspenda ba ii mai retrage si medalia. Comisia a procedat corect sau nu ?
zorrozabal 05.06.2026, 15:17
Kicker23 • 05.06.2026, 06:07
Aproape corect expozeul.O singura hiba are . Doi alergatori concureaza in aceeasi cursa , unul curat , cu alimentatie corecta,somn de 8 ore , fara baruri,tigari etc iar celalalt ,un ilustru necunoscut in domeniu,dar cu o mare doza de sustinatoare de efort si prafuri in sange,ajunge sa il invinga pe sportivul corect . Dar comisia de disciplina realizeaza ca cel care a castigat a folosit mijloace nesportive si il suspenda ba ii mai retrage si medalia. Comisia a procedat corect sau nu ?
@Kicker23-Dar ce te faci daca„comisia”(ma rog CCR),a luat masura-fara a-l testa pe alergator- doar pe baza unor„sugestii”de la cei nemulțumiți?(„pe baza unor slabe suspiciuni”-cum zicea un„oarecare”J.D.Vance)?
zorrozabal 05.06.2026, 21:38
Kicker23 • 05.06.2026, 06:07
Aproape corect expozeul.O singura hiba are . Doi alergatori concureaza in aceeasi cursa , unul curat , cu alimentatie corecta,somn de 8 ore , fara baruri,tigari etc iar celalalt ,un ilustru necunoscut in domeniu,dar cu o mare doza de sustinatoare de efort si prafuri in sange,ajunge sa il invinga pe sportivul corect . Dar comisia de disciplina realizeaza ca cel care a castigat a folosit mijloace nesportive si il suspenda ba ii mai retrage si medalia. Comisia a procedat corect sau nu ?
@„Kicker23”-Problema e ca„comisia”aia(***țiune intenționata)„realizeaza”...fara probe!Care nici in ziua de azi nu au fost...„dezvaluite”!Doar afirmații!Sau cum zicea un „oarecare”JD Vance„doar slabe suspiciuni”!
Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.