Nu drona ne interesează, ci mai bine să aducă dovezi ca AUR este \"Made in Russia\" și mai ales divezile implicării celor 3 șobolani in afacerea de delapidare Nordis.
PS.Dacă ND nu poate aduce dovezi despre rusofilii AUR si coruptii Nordis , atunci ori să-și dea demisia ori sa desfiinteze SRI ul.Nu se poate , elefantul este in camera si sparge portelanurile dar SRI ul nu vede nimic Incompetență sau tradare din partea conducerii SRI?
Davai druonâ. Tata Putin ieste iexpert si vă iexplică: acia druonâ ieste die la nazistii Ursula Suoros șî Zielienski. Intriebațî-l pi Simiuon șî pi Giorgiescu
Alfabetul rusesc nu e alfabetul chirilic, ci o variantă modernizată simplificată. Cu chirilice se scria în vechime prin principatele române. Formele literelor sunt ușor diferite și există câteva în plus.
Era evident ca e ruseasca. Foarte dubios este ca presedintele ne instiinteaza rezultatele expertizei pe facebook. Asta e treaba presedintelui, sau nu exista un departament de stat care sa publice rezultatul pe un canal oficial? Este foarte dubios faptul ca multi presedinti de stat posteaza pe Facebook, Insta sau X. Mai ramane sa-si faca un canal pe youtube in care sa gateasca si sa ne prezinte retete culinare... Din punctul meu de vedere, un presedinte serios nu foloseste retelele sociale in timpul mandatului.
Tot \"respectul\" pentru \"excelența sa\" nicușor(era să scriu mucușor) dan, președintele României!? \"Domnia sa\" ne explică si aduce probe \"indubitabile\" că drona rătacită prin Galați este de producție rusească!? Ca întotdeauna, mărețul nostru președinte, olimpicul neînfrânt, spune poporului Român numai adevărul și nu își încalcă niciodată cuvântul dat! Slava nicușor, slava ucraina!?!
Oricine putea sa fabrice drona aia si sa scrie cu literele respective pe ea. Oricum ar fi, ne merităm soarta pentru ca ajutam regimul criminal de la Kiev care a comis crime împotriva rușilor pana cand nu s-a mai putut si s-a declanșat acest război.
Raportul pentru anularea alegerilor: suntem o natie cu un popor atat de naiv incat credem un sarlatan care zice ca campania lui electorala in subsolul media al internetului ni a costat nimic (si care a iesit apoi din canalul internetului ca un șobolan mandru). Daca altfel nu exista o metoda sa blocam intoarcerea in comunism si sa avem portrete cu tovarasul \"apa microcipata\", ce sa faci?
Nicușor Dan a publicat probele care arată că drona din Galați este rusească: „Fabricate în Federația Rusă”
« Înapoi la articol
tomitan 31.05.2026, 18:04
Nu drona ne interesează, ci mai bine să aducă dovezi ca AUR este \"Made in Russia\" și mai ales divezile implicării celor 3 șobolani in afacerea de delapidare Nordis. PS.Dacă ND nu poate aduce dovezi despre rusofilii AUR si coruptii Nordis , atunci ori să-și dea demisia ori sa desfiinteze SRI ul.Nu se poate , elefantul este in camera si sparge portelanurile dar SRI ul nu vede nimic Incompetență sau tradare din partea conducerii SRI?
MarinPreda 31.05.2026, 20:15
Acum sa vedem ce mai spune suveranistul de la AUR.
csaba 31.05.2026, 20:46
Pe Putin îl doare în cot de probele lui Dan, oricum știa, dar unde este raportul pentru anularea alegerilor?
Moravurinoi 31.05.2026, 21:54
Davai druonâ. Tata Putin ieste iexpert si vă iexplică: acia druonâ ieste die la nazistii Ursula Suoros șî Zielienski. Intriebațî-l pi Simiuon șî pi Giorgiescu
teufelmann 31.05.2026, 22:15
Alfabetul rusesc nu e alfabetul chirilic, ci o variantă modernizată simplificată. Cu chirilice se scria în vechime prin principatele române. Formele literelor sunt ușor diferite și există câteva în plus.
steaua.libera 31.05.2026, 22:55
Mi-e rușine de rușinea pe care ar trebuie să o simtă Simion. Demisia, bă! Du-te la Moscova
laur_gr 01.06.2026, 08:32
Era evident ca e ruseasca. Foarte dubios este ca presedintele ne instiinteaza rezultatele expertizei pe facebook. Asta e treaba presedintelui, sau nu exista un departament de stat care sa publice rezultatul pe un canal oficial? Este foarte dubios faptul ca multi presedinti de stat posteaza pe Facebook, Insta sau X. Mai ramane sa-si faca un canal pe youtube in care sa gateasca si sa ne prezinte retete culinare... Din punctul meu de vedere, un presedinte serios nu foloseste retelele sociale in timpul mandatului.
Rocky63 01.06.2026, 08:56
Tot \"respectul\" pentru \"excelența sa\" nicușor(era să scriu mucușor) dan, președintele României!? \"Domnia sa\" ne explică si aduce probe \"indubitabile\" că drona rătacită prin Galați este de producție rusească!? Ca întotdeauna, mărețul nostru președinte, olimpicul neînfrânt, spune poporului Român numai adevărul și nu își încalcă niciodată cuvântul dat! Slava nicușor, slava ucraina!?!
jacksonfive 01.06.2026, 09:45
Oricine putea sa fabrice drona aia si sa scrie cu literele respective pe ea. Oricum ar fi, ne merităm soarta pentru ca ajutam regimul criminal de la Kiev care a comis crime împotriva rușilor pana cand nu s-a mai putut si s-a declanșat acest război.
Moravurinoi 01.06.2026, 13:30
Raportul pentru anularea alegerilor: suntem o natie cu un popor atat de naiv incat credem un sarlatan care zice ca campania lui electorala in subsolul media al internetului ni a costat nimic (si care a iesit apoi din canalul internetului ca un șobolan mandru). Daca altfel nu exista o metoda sa blocam intoarcerea in comunism si sa avem portrete cu tovarasul \"apa microcipata\", ce sa faci?
Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.