La ieșirea din sală, fostul președinte a spus că se așteaptă ca bucureștenii să vină la vot și să aleagă un primar bun, așa cum ar fi el.

”În concluzie, am votat. Cred că bucureștenii vor reuși să dea vot util pentru ei. Eu îi sfătuiesc să dea un vot util pentru ei, să-l aleagă pe cel care poate schimba lucrurile pentru ei. Vot în condiții de pandemie, dar a decurs normal”, a declarat Traian Băsescu.

Întrebat dacă îi sfătuiește pe alegători să meargă la vot, Traian Băsescu a precizat: “O, da. E condiţia obligatorie, dacă vor să aibă un primar bun ca mine”.

Candidat PMP la Primăria Municipiului București, Traian Băsescu a mai ocupat această funcție din iunie 2000 până în decembrie 2004.

La alegerile locale de duminică, bucureștenii primesc patru buletine de vot: pentru primar general, pentru primarul de sector, pentru Consiliul General al Municipiului București şi pentru Consiliu Local de sector.

Urmăriți pe Libertatea:

FOTO: Hepta

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.