Sunt de acord cu ofensiva de tip Blitz-krieg, trebuie avansat tot mai mult spre Moscova iar tarile occidentale sa își ofere suportul, numai asa vom putea scăpa de dictatori amin
Eu nu i inteleg pe cei care spera ca Ucraina o sa pastreze bucata aia de pamant din Rusia pana la eventualele negocieri de pace...Bine si nu i inteleg nici pe cei care spera ca Ucraina o sa ajunga la Moscova:))atat timp cat Rusia e are niste arme nucleare tactice..Eu cred ca respectivii au tărâțe unde ar trebui sa fie materia cenușie..
Domnul Nicusor are treaba multa de rezolvat in Bucuresti, asa cum a promis. A mintit, nu se tine de cuvant ?
Tu nu-i înțelegi nici pe ăia care ar vrea să trăiască în afara Russkyi Mir. Da' e OK, o să învățați voi până la urmă că nu toți vrem să fim ruși. Cu greu, dar o să învățați.
Nici o sansa sa se mai livreze ceva, iar din milioanele de euro nu puteau fi cheltuite fara achizitii costisitoare ca proprietati imobiliare, aur, valuta, masini, avioane.. chestii care se vad din avion. In Ro, numai cine a facut dreptul poate fi jurist, sau avocat, cine a facut fac tehnica poate fi inginer, dar manager poate fi orice persoana aeconomica. Trebuie papagal si banii si viata altora ajunge sa depinda de acesti parveniti. Avem fac de management de zeci de ani. Tot ce inseamna management ar trebui restrictionat pentru parveniti. Un sofer fara carnet poate omora cativa oameni si poate face pagube de mii de euro si e caz penal daca nu are carnet. Un parvenit poate face pagube de sute de milioane de euro si ar trebui pedepsit pe masura.
Mai baiatule, tie ti se pare ca traiesti in democratie? Pai peste tot sunt dictatori sub diferite forme, doar mintile slabe nu inteleg.
"riscuri militare semnificative" este expresia cheie si este evident adevarata; oricat de surprinzatoare si senzationala ocuparea kurskului nu le va aduce marile avantaje pe care le sperau posibil nici unul; atat timp cat par sa piarda teren in donbas ocuparea kurskului si lungirea periculoasa a liniei frontului oricum extrem de greu de aparat de catre ucrainieni pare sa fie mai degraba periculoasa si o problema suplimentara pe langa cele care exista deja
Ofensiva fulgerătoare a Ucrainei în Kursk a schimbat narativa războiului lui Putin, dar este o strategie extrem de riscantă | Analiză
« Înapoi la articol
AndreyRlz 17.08.2024, 21:04
Sunt de acord cu ofensiva de tip Blitz-krieg, trebuie avansat tot mai mult spre Moscova iar tarile occidentale sa își ofere suportul, numai asa vom putea scăpa de dictatori amin
Omega 17.08.2024, 22:34
Avem nevoie de acordul tău. Aleluia !
CristianCrisan 18.08.2024, 01:13
Eu nu i inteleg pe cei care spera ca Ucraina o sa pastreze bucata aia de pamant din Rusia pana la eventualele negocieri de pace...Bine si nu i inteleg nici pe cei care spera ca Ucraina o sa ajunga la Moscova:))atat timp cat Rusia e are niste arme nucleare tactice..Eu cred ca respectivii au tărâțe unde ar trebui sa fie materia cenușie..
Sfantul__Cuvios_Pafnutie 18.08.2024, 03:17
Trandafir • 03.02.2025, 22:18
Domnul Nicusor are treaba multa de rezolvat in Bucuresti, asa cum a promis. A mintit, nu se tine de cuvant ?
Tu nu-i înțelegi nici pe ăia care ar vrea să trăiască în afara Russkyi Mir. Da' e OK, o să învățați voi până la urmă că nu toți vrem să fim ruși. Cu greu, dar o să învățați.
CRH_RO 18.08.2024, 06:35
Qwerty • 03.02.2025, 16:03
Nici o sansa sa se mai livreze ceva, iar din milioanele de euro nu puteau fi cheltuite fara achizitii costisitoare ca proprietati imobiliare, aur, valuta, masini, avioane.. chestii care se vad din avion. In Ro, numai cine a facut dreptul poate fi jurist, sau avocat, cine a facut fac tehnica poate fi inginer, dar manager poate fi orice persoana aeconomica. Trebuie papagal si banii si viata altora ajunge sa depinda de acesti parveniti. Avem fac de management de zeci de ani. Tot ce inseamna management ar trebui restrictionat pentru parveniti. Un sofer fara carnet poate omora cativa oameni si poate face pagube de mii de euro si e caz penal daca nu are carnet. Un parvenit poate face pagube de sute de milioane de euro si ar trebui pedepsit pe masura.
Mai baiatule, tie ti se pare ca traiesti in democratie? Pai peste tot sunt dictatori sub diferite forme, doar mintile slabe nu inteleg.
gigiladrea 18.08.2024, 13:34
"riscuri militare semnificative" este expresia cheie si este evident adevarata; oricat de surprinzatoare si senzationala ocuparea kurskului nu le va aduce marile avantaje pe care le sperau posibil nici unul; atat timp cat par sa piarda teren in donbas ocuparea kurskului si lungirea periculoasa a liniei frontului oricum extrem de greu de aparat de catre ucrainieni pare sa fie mai degraba periculoasa si o problema suplimentara pe langa cele care exista deja
prodanka 18.08.2024, 23:23
Trandafir • 03.02.2025, 22:18
Domnul Nicusor are treaba multa de rezolvat in Bucuresti, asa cum a promis. A mintit, nu se tine de cuvant ?
Eu nu îi înțeleg pe cei care cred că NATO nu se poate extinde până la Urali.
Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.