Dar de ce e nevoie de un nou Guvern cand exista si inca mai există un Guvern cu exact aceeasi sustinere pe care o asteapta Grindeanu (cu un an mai devreme decat era stabilit) ?
atat vreau sa explice cineva, daca problema a fost doar bolojan, atunci cum mai pot vorbi partidele politice de planuri sau reforme daca toate depind ca un singur om sa plece ?? as zice de grindeanu ca e *** dar pare pleonasm. ce imi place mie e ca acum psd se da cel mai castigat partid politic dupa alegeri, alegand cumva sa ignora ca in momentul in care compara cu rezulte inergistrate pana in 2024 ei sunt in scadere drastica, se apropie de excludere. Acum nu ca astia care taie de la profesori si o numesc reforma necesara sunt mai buni dar macar daca ajungem la anticipate poate avem ocazia sa vedem pentru prima data dupa90 un guvern fara psd (si poate nici fara fratii lor meschini pnl)desi nici usr cu mosteanu si ceilalti corifei nu par mai OK, iar de aur ce sa mai zicem, ei sunt buni la peluza- doamne ajuta.
Dizolvarea PSD (sau eventual absorbirea de către AUR) e singura soluție de salvare a țării. L-au dat jos pe Bolojan fără motiv, iar acum se prefac că vor să-și ia greaua responsabilitate a guvernării. Și evident n-au niciun program economic realizabil.
Reacția PSD după ce PNL, USR și UDMR l-au propus premier pe Siegfried Mureşan: „Sabotează formarea Guvernului”
« Înapoi la articol
unfake 26.06.2026, 14:47
Dar de ce e nevoie de un nou Guvern cand exista si inca mai există un Guvern cu exact aceeasi sustinere pe care o asteapta Grindeanu (cu un an mai devreme decat era stabilit) ?
alex0220 26.06.2026, 15:37
atat vreau sa explice cineva, daca problema a fost doar bolojan, atunci cum mai pot vorbi partidele politice de planuri sau reforme daca toate depind ca un singur om sa plece ?? as zice de grindeanu ca e *** dar pare pleonasm. ce imi place mie e ca acum psd se da cel mai castigat partid politic dupa alegeri, alegand cumva sa ignora ca in momentul in care compara cu rezulte inergistrate pana in 2024 ei sunt in scadere drastica, se apropie de excludere. Acum nu ca astia care taie de la profesori si o numesc reforma necesara sunt mai buni dar macar daca ajungem la anticipate poate avem ocazia sa vedem pentru prima data dupa90 un guvern fara psd (si poate nici fara fratii lor meschini pnl)desi nici usr cu mosteanu si ceilalti corifei nu par mai OK, iar de aur ce sa mai zicem, ei sunt buni la peluza- doamne ajuta.
teufelmann 26.06.2026, 16:52
Ce obrăznicie pe nordiști !
teufelmann 26.06.2026, 16:58
Dizolvarea PSD (sau eventual absorbirea de către AUR) e singura soluție de salvare a țării. L-au dat jos pe Bolojan fără motiv, iar acum se prefac că vor să-și ia greaua responsabilitate a guvernării. Și evident n-au niciun program economic realizabil.
DavidAlex369 26.06.2026, 21:55
Sabotezăza planurile de marine ale baronilor PSD
Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.