Nimic despre faptul ca accepta tot ce ii propune mafia PSD, inclusiv numirile nocive din justitia corupta? Nimic despre faptul ca nu a respectat NIMIC din ce a promis in campania electorala, deci si-a tradat votantii? Unde e promisul controlul civil al serviciilor care-l tin in geam la Cotroceni si-l trag de sfori, sa creada lumea ca Romania are presedinte? Deja N. PeSeDan e un zombi politic, e \"mort\", dar mai misca...
Domnule Dima, cum rãmâne cu declaratia scrisã si semnatã de idolul dumneavoastrã în campania electoralã cã nu va creste TVA-ul în mandatul lui? Cum rãmâne cu numirile de procurori penali propusi de PSD în pozitiile cheie din parchete? Cum rãmâne cu probarea dovezilor care au dus la anularea turului doi? Cum rãmâne cu reforma statului promisã în campanie, atât de el cât si în numele “coalitiei pro-europene”? Eu mã bucur pentru tine Domnule Dima, cã esti multumit. Eu nu sunt deloc multumit. Am pierdut încã 1 an pe un drum complet gresit.
Zici că ai cerut la un AI să îți scoată un rezumat din care să reiasă subtil că ND are un an de președinte cât de cât rezonabil , dar săracul nu prea are ce să îți ofere. Tot ce scri aici: SUA, Kovesi, demiterea lui Bolo, sunt foarte ușor de demontat. ND a plătit un miliard ca să fie iubit de actualii guvernanți americani. Dacă are informații despre abuzuri ale Codruței, ar fi trebuit deja să sesizeze și trecut la acțiune. Bolojan e într-adevăr slab la economie și încăpățânat. La negocierile inițiale, acesta a spus clar că tva-ul crește, deci ND și-a asumat acest lucru. Nu ai specificat însă nimic de justiție, de servicii , de consilieri aleși personal care au făcut evaziune fiscală , declarații extremiste sau lobby pentru companii private. ND a fost cea mai puțin rea variantă de președinte dar rezultatele lui pozitive pe un an de domnie la Cotroceni sunt invizibile din punctul de vedere al promisiunilor din campanie, asta fără să amintim de cum a fost propulsat acolo.
Promisiunea TVA a fost o prostie de incepator, dar datul la gioalele UE si LCK e o meschinarie demna de un mare politician. De ce nu a atacat oare UE si pe LCK in campanie? Ca nu mai ajungea niciodata la Cotroceni, de-aia. Oricum inca un mandat nu mai ia. Poate doar astia de la AUR să-l voteze, daca pune duamna Mirabela o reteta de ventuze pe TikTok.
Primul an cu Nicușor Dan – evoluție lentă, posibil în direcția bună
« Înapoi la articol
nasty1 15.05.2026, 11:16
Nimic despre faptul ca accepta tot ce ii propune mafia PSD, inclusiv numirile nocive din justitia corupta? Nimic despre faptul ca nu a respectat NIMIC din ce a promis in campania electorala, deci si-a tradat votantii? Unde e promisul controlul civil al serviciilor care-l tin in geam la Cotroceni si-l trag de sfori, sa creada lumea ca Romania are presedinte? Deja N. PeSeDan e un zombi politic, e \"mort\", dar mai misca...
Mihai111 16.05.2026, 20:57
Domnule Dima, cum rãmâne cu declaratia scrisã si semnatã de idolul dumneavoastrã în campania electoralã cã nu va creste TVA-ul în mandatul lui? Cum rãmâne cu numirile de procurori penali propusi de PSD în pozitiile cheie din parchete? Cum rãmâne cu probarea dovezilor care au dus la anularea turului doi? Cum rãmâne cu reforma statului promisã în campanie, atât de el cât si în numele “coalitiei pro-europene”? Eu mã bucur pentru tine Domnule Dima, cã esti multumit. Eu nu sunt deloc multumit. Am pierdut încã 1 an pe un drum complet gresit.
Lauruco 17.05.2026, 06:25
Zici că ai cerut la un AI să îți scoată un rezumat din care să reiasă subtil că ND are un an de președinte cât de cât rezonabil , dar săracul nu prea are ce să îți ofere. Tot ce scri aici: SUA, Kovesi, demiterea lui Bolo, sunt foarte ușor de demontat. ND a plătit un miliard ca să fie iubit de actualii guvernanți americani. Dacă are informații despre abuzuri ale Codruței, ar fi trebuit deja să sesizeze și trecut la acțiune. Bolojan e într-adevăr slab la economie și încăpățânat. La negocierile inițiale, acesta a spus clar că tva-ul crește, deci ND și-a asumat acest lucru. Nu ai specificat însă nimic de justiție, de servicii , de consilieri aleși personal care au făcut evaziune fiscală , declarații extremiste sau lobby pentru companii private. ND a fost cea mai puțin rea variantă de președinte dar rezultatele lui pozitive pe un an de domnie la Cotroceni sunt invizibile din punctul de vedere al promisiunilor din campanie, asta fără să amintim de cum a fost propulsat acolo.
journo 18.05.2026, 07:17
Promisiunea TVA a fost o prostie de incepator, dar datul la gioalele UE si LCK e o meschinarie demna de un mare politician. De ce nu a atacat oare UE si pe LCK in campanie? Ca nu mai ajungea niciodata la Cotroceni, de-aia. Oricum inca un mandat nu mai ia. Poate doar astia de la AUR să-l voteze, daca pune duamna Mirabela o reteta de ventuze pe TikTok.
Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.